Внутрішні війни в Офісі Зеленського: хто проти кого воює, - Бобиренко (Comments.ua)

02 лютого 2021

За словами експерта ГО "Бюро аналізу політики" Віктора Бобиренка, війни в Офісі президента - постійна ситуація.

"За аналогією, як воюють вежі Кремля. Так і у нас - тільки воюють поверхи і кабінети будівлі на Банковій. Війна йде, перш за все, за вплив на Зеленського. Ми розуміємо, що нинішній президент не є людиною, що має такі необхідні компетенції для керівника , як уміння підбирати і розставляти кадри. До того ж, у нього немає стратегічного мислення. Є певні комунікативні навички. А тому йде боротьба за його вуха. Хто нашепче ", - пояснює аналітик.

Віктор Бобиренко вважає, що воювати можуть всі проти всіх.

"Ми не говоримо про Мендель або Подоляці, які займаються створенням позитивного іміджу президента. Мова про групи впливу, які формуються навколо Сергія Шефіра, Андрія Єрмака, Кирила Тимошенко, - пояснює експерт. - Відомо, що Шефір не раз зустрічався з Ахметовим ... багато в ОП борються за ресурси, отримуючи винагороду від цих ресурсів. Пробивається, наприклад певна рядок в бюджеті. На той же Велике будівництво. І потім той, хто її пробив, дивиться щоб "правильно" провели тендер, щоб виграли певні люди. Після чого отримує, припустимо, 15-20% "відкату" від загальної суми. Кажуть, що Тимошенко на цьому добре має ... Інші, можливо, теж хочуть долучитись ".

Ще один привід для внутрішніх воєн - кадрові призначення.

"Хтось свого часу пролобіював для Ахметова в прем'єри Шмигаль. Хтось - ключових міністрів для тих, кому вони важливі. Ми розуміємо, що олігархам не важливі міністерство культури або освіти. А ось за Мінекономіки, Міненергетики - завжди боротьба ... Люди рангом поменше лобіюють витрати в програмі соціально-економічного розвитку. Це - 7 млрд грн, які можуть роз'їхатися по округах. І депутати бігають в ОП, вимагають за свої голоси якісь "печеньки". А на округах вже отримують частку ", - пояснює Віктор Бобиренко.

Детальніше: Внутрішні війни в Офісі Зеленського: хто проти кого воює

Також по темі