Віктор Бобиренко про Стратегію зовнішньої політики (Comments.ua)

01 серпня 2021

Експерт ГО "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко вважає, що прийняття Стратегії зовнішньої політики - позитивне рішення. Якби не одне важливе "але".

"Там наведено ряд важливих постулатів. Таких собі - стовпів, напрямків зовнішньополітичної діяльності. І один з них - просування позитивного іміджу України в світі. Так ось з цим (і не тільки) були і є проблеми. Ми можемо написати в стратегії все, що завгодно, а потім вийде якийсь Арестович або Арахамія - і заявить, що ми повертаємося на Китай. Або сумуємо, що у нас немає більше ядерної зброї, а то б могли шантажувати світ. В результаті стратегії можуть бути зруйновані подібними непродуманими тактичними діями (заявами)", - підкреслює Віктор Бобиренко.

Що стосується енергетичного кейса, то аналітик нагадує: у нас в бюджеті передбачено на терморегуляції 1,4 млрд грн.

"Але якщо буде підніматися ціна, то мінімально необхідна сума компенсацій в бюджеті - від 37 млрд (і це при тому, що у нас понад 200 млрд дефіцит бюджету). Засоби платників податків віддадуть 6-7 родин - Суркісам, Коломойському, Ахметову і далі за списком тих, хто має монополію в енергосфері. Погане рішення. Але якщо держава буде штучно регулювати ринок - це теж погане рішення. Чи не оцінить Захід. До того ж є ризик напоротися на новий конфлікт між олігархами і президентом. І якщо він виникне, я Зеленському не позаздрю. Починати війну проти всіх відразу - загрожує", - попереджає експерт.

На думку Віктора Бобиренка, потрібні санкції (від РНБО і не тільки) проти зажерлися монополістів.

"Для вирішення проблеми необхідні не держадміністрації на приватних підприємствах, як пригрозив секретар РНБО Данилов, а якісна робота Антимонопольного комітету України. Саме АМКУ зобов'язаний штрафами придушити тенденції до наживи серед олігархічних груп, які так чи інакше паразитують на енергетичному ринку", - резюмує аналітик.

Детальніше: Comments.ua