"Не даватимуть робити самостійних кроків", - Бобиренко про нового очільника МОЗу (Gazeta.ua)

23 травня 2021

Експерт "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко розповів виданню Gazeta.ua про те, що новопризначеному очільнику Міністерства охорони здоров'я Вікторові Ляшкові потрібно розібратися з медичною реформою, яка зупинилася на півдорозі. Також повинен звернути увагу на зарплату лікарів.

"Треба розібратися з тарифами у медреформі. За коронавірусом забуваємо, що у нас проблема оплати для лікарів вторинної ланки. У мене дружина, лікар-невролог. Отримує вісім тисяч гривень, сімейні лікарі – вже 20 тисяч. А ще потрібно розібратися з нормативними документами. Треба думати про газузь загалом, бо реформа, яку почала Уляна Супрун, зупинилася на півдорозі. Питання треба закрити, щоб не було такої дурні, як зараз", – говорить Віктор Бобиренко.

"Єдине, де він зможе прорватися, це щиро вести діалог з усіма депутатськими фракціями, говорити з суспільством, експертами, посольствами. Треба напрацювати спільне бачення проблеми. Щоб наші лікарі не тікали за кордон, щоб у них була мотивація – хоча б 15-20 тисяч гривень. Щоб не їхали за 2 тисячі євро у Польщу чи далі", – наголошує експерт.

Джерело: Gazeta.ua