Віктор Бобиренко про майбутнє партії "Голос" (Телеграф)

18 червня 2021

Експерт "Бюро аналізу політики" Віктор Бобиренко прокоментуавав виданню "Телеграф" розкол партії "Голос": "Партії" Голос "- кінець, вона вже не заспіває. Сама по собі база під "Голос"- ліберальна. Виборець в цій електоральній групі досить вибагливий, розумний. І вдруге на ті ж граблі не наступить. Плюс - частина електорату була орієнтована на фронтмена - Вакарчука. він покинув партію і Раду. "Голос" штормило і до того, а після - він не вилазить зі скандалів. При цьому партія не просуває свій порядок денний. Їх виборець - ліберал, вона за ринкові відносини. І він розчарований тим, які ноти в Раді бере "Голос".

Експерт упевнений, що як команди "Голосу" немає і вже не буде. Ні тих, хто відколовся, ні тих, хто себе вважає себе "правовірні".

"Окремо стоять так звані" соросята ", група Юрчишина, умовні грантоїди, більш орієнтовані на американське посольство і громадянське суспільство, що прийшли з антикорупційних, юридично-правових проектів. А є люди Пінчука, які тільки намагаються показати себе демократами, але підробляють на Пінчука ( умовно кажучи, хочуть мати якийсь гешефт від політики). Але і тим, і іншим - все ", - переконаний Бобиренко.

На його думку, не виключено, що частина "голосять" спробує стати частиною проекту шоумена Притули, який недавно покинув "Голос", але натякнув, що не йде з політики. І може почати будувати нову політсилу.

"Але це за умови, що знайдеться серйозний донор. А донор - це не тільки той, хто дає гроші, але хто і надає майданчики, де можна сидіти і мудрувати. Тобто, треба буде йти на канали Пінчука, Ахметова, Коломойського, Порошенко . Але потрібно буде грати вже за їхніми правилами ", - підкреслює аналітик.

Він акцентує, що ніша чистих лібералів - це приблизно 8-10%. І тут є за що поборотися.

"Це люди, які розуміють в ринковій економіці, виступають за менший вплив держави на всі сфери нашого життя. Таких людей верне від порядку денного, яку зараз проповідує та ж" євросолідарності ", УДАР в популізм а-ля Тимошенко (тарифи і так далі) . І цю нішу цілком міг би зайняти новий політпроект під керівництвом Притули. Він цікавиться політикою, до того ж говорить куди краще, ніж Вакарчук чи той же Зеленський. на відміну від Зеленського, Притула сам писав жарти для своїх шоу, а Володимир Олександрович завжди працював по чужими сценаріями. Але якщо Притула йде з Юрчишиним - їм все одно треба робити ребрендинг, - впевнений Віктор Бобиренко. - Під брендом "Голос" вони вже не пройдуть. Можливо, об'єднуватися з якимось ще проектом. Там же електоральну планку підпирають Гройсман зі своєю "Української стратегією". Не виключено, що хтось спробує електорально воскресити Яценюка і його "Народний фронт". тобто, конкретно Притула або конкретно Юрчишин можуть спливти в якомусь проект е. Але проект "Голос" вже не воскресити ".

Що стосується групи Рудик-Железняк, проти якої виступила група Юрчишина, то вона, на думку аналітика, досидить цю парламентську каденцію. Але в наступну ВР як "Голос" вже не потрапить.

"Представники цієї групи можуть піти під партію" Слугу народу ", разом з якою вже підголосовують. Але зайти в наступний парламент навіть під прапорами" Слуги народу "представники" Голосу "зможуть лише поштучно," тушками ". Як команда" Голос "вже наказала довго жити ", - резюмує Віктор Бобиренко.

Детальніше: Телеграф