"У Сумах нічого не зміниться" - Віктор Бобиренко про результати місцевих виборів (День)

17 листопада 2020

"Явка на цих виборах у Сумах була очікувано низькою. Якщо у першому турі проголосувало приблизно 28% виборців, то можна було прогнозувати, що явка цього разу буде ще гіршою — нижче 20%. І це очікувано, тому що хтось подумав, що його кандидат уже не пройде, і не бажав голосувати за інших. А хтось, навпаки, вирішив, що його фаворит і так переможе, нащо ж голосувати ще раз".

"Разом з тим, було багато і таких виборців, які просто не знали, що буде 2-й тур: «Ми ж уже голосували!». Цей факт я пояснюю наявністю так званого інформаційного шуму, коли люди перестають сприймати інформацію, пов’язану з виборами — настільки вона їм уже набридла. І тому дехто просто «не почув» про другий тур. Бо вже є внутрішня перепона проти усього, пов’язаного з виборами. Це зветься «я не хочу чути». І вони не почули.

Щодо міста Суми, це очікувано, що переміг чинний міський голова Олександр Лисенко. Проте, варто відзначити, що дуже і дуже незначним було відставання між ним та іншим кандидатом у мери Вадимом Акпєровим, який за результатами виборів посів 2-ге місце. А це тому, що Акперов представляв політичну силу «Європейська Солідарність», а виборець — прихильник цієї політичної сили — більш мотивований, він уже отримав удар під час виборів президента України минулого року — 73 % на 25%, і на парламентських теж. Тому виборець прийшов, і тому відставання між цими основними кандидатами скоротилося".

Джерело: "День"