"Судовий рішала" Коломойського в ОАСК подав позов проти НБУ в Майамі - Бобиренко (Апостроф)

01 липня 2021

Микола Ковзель, який контролював до 2010 року Укрзалізницю і Окружний адмінсуд Києва судиться в Майямі проти Національного банку України в інтересах Ігоря Коломойського - пише видання "Апостроф", посилаючись на розслідування "Бюро аналізу політики" та експертну думку.

За інформацією експерта бюро Віктора Бобиренка, $130 млн Ковзеля лежали в Брокбізнесбанку. Власником банку був Сергій Курченко, і він "з Коломойським через іноземні філії Приватбанку відмивав гроші".

"Однак судовий позов Ковзеля не до цих людей, а до Національного банку України. НБУ нібито не стежив за операціями і дозволив грошам зникнути... Керував Нацбанком тоді інший член "сім'ї" Сергій Арбузов. Але при цьому гроші Ковзель хоче отримати від платників податків, а попутно дискредитувати керівництво НБУ часів Порошенка, тому що саме вони виявили дірку в Приваті. Однак якщо копнути глибше історію взаємин Ковзеля і Коломойського, можна легко простежити, що цей позов був поданий в домовленості з Ігорем Коломойським і в його інтересах", - підкреслює політолог.

Він впевнений, що гроші Ковель собі повернув ще в 2014 в результаті "домовленостей з Курченком".

"Господарський суд Києва в 2014 наклав арешт на активи Курченко за позовом "Інтертрансгруп", яка намагалася стягнути 1,23 млрд боргу з Брокбізнесбанку. А через рік суд зняв арешт з активів Курченка. Приводом для зняття арешту стало те, що Інтертранс більше не зверталася в суд, що свідчить про те, що Ковзель і Курченко домовилися і справу по-тихому закрили. Є й сліди обміну активами: в 2014 Ковзелю вдається поставити в Укрзалізницю свою людину Бориса Остапюка. Влітку, коли на Донбасі йшли військові дії, останній своїми рішеннями не тільки не вивів цінне майно, а навпаки погодив поставки на Донецьку залізницю 30 тис тонн дизельного палива. Реальним контролером активів на Донбасі став саме Курченко", - пояснює політолог.

Детальніше: Апостроф