Санкції РНБО: чому Зеленський не береться за Ахметова і Коломойського - Бобиренко (Gazeta.ua)

23 червня 2021

Віктор Бобиренко, експерт "Бюро аналізу політики" у коментарі виданню Gazeta.ua проаналізував, чому рада нацбезпеки та оборони вибірково бореться проти олігархів. У команді президента Володимира Зеленського не бояться ввести санкції щодо Дмитра Фірташа та Павла Фукса, натомість ігнорують Ріната Ахметова та Ігоря Коломойського.

"Фукс і Фірташ матимуть проблеми. Але виходить перекос. Президент Володимир Зеленський одних помічає, а інших – ні. За Рінатом Ахметовим та Ігорем Коломойським ганятися не хоче, тому що за ними стоять групи у Верховній Раді", – каже політолог.

Також додає: "І надалі буде вибіркова боротьба. Заганятимуть когось, щоб показати видимість активності. У списки санкцій обирають за будь-якими критеріями. Головне, щоб хтось був. На російських бізнесменів дійсно щось може мати СБУ, тому їх включили. Із Фуксом – це може бути боротьба на публіку. Він один з фінансистів російського проєкту Меморіального центру Голокосту "Бабин Яр". Цей проєкт підтримують в Офісі президента".

Анулювання ліцензій на видобуток копалин – це війна гравців промисловості, говорить Бобиренко. "Влада допомагає одному бізнесу побороти інший. Хтось робить "замовлення". Хто це – дізнаємося з наступних кроків".

Поки що це лише концепція боротьби з олігархами, відзначає політолог. Також додає: "Тому такі санкції РНБО мають зупинитися у будь-якому разі. Чи підтримують ці рішення в судах? Навряд чи. На цьому етапі це і закінчиться. Бо від початку – це імітація боротьби. Псевборотьба з прізвищами. Влада її імітуватиме далі".

Джерело: Gazeta.ua