«Нова афера Коломойського» у фокусі ЗМІ

30 червня 2021

Розслідування «Бюро аналізу політики» про те, як  Коломойський хоче обвести навколо пальця західні суди та дискредитувати українські державні інституції, набирає обертів та розголосу у вітчизняних ЗМІ.

Посилаючись на матеріали розслідування та коментарі експерта, видання Comments.ua та Delo.ua пишуть про те, що Микола Ковзель, народний депутат України 5-6 скликань від Блоку Юлії Тимошенко, можливо діє в інтересах олігарха Ігоря Коломойського.

За словами експерта «Бюро аналізу політики», політолога Віктора Бобиренка, позов Миколи Ковзеля в Майамі щодо американських активів Коломойського повністю відповідає інтересам захисту Ігоря Коломойського від переслідування в США і Великобританії.

"Гроші Ковзеля нібито вкрали Курченко з Коломойським. А судиться він з НБУ! І вимагає, щоб з ним розрахувалися українськими грошима. Ось вам цитата самого Ковзеля:" Я хочу кошти стягнути не з Коломойського, а з національного банку, який не контролював і який допомагав Курченку і Коломойському відмивати гроші". За збігом обставин, він претендує саме на ті будівлі, які Мін'юст США хоче конфіскувати у Коломойського. А це означатиме, що звинувачення проти Коломойського винесені американськими органами правосуддя поверхневі, без урахування всіх фактів, а отже вже виходить так, що Коломойського Мін'юст і ФБР взагалі обмовили і підірвали його репутацію ",  пояснює політолог у коментарі для Delo.ua.

На думку Віктора Бобиренка, стратегія Ковзеля і Коломойського полягає в тому, щоб дискредитувати Нацбанк і його колишню главу Валерію Гонтареву.

"Це стане чудовою аргументацією вже для захисту самого Коломойського в Лондоні. І коли пан Ковзель намагається довести в американському суді, що мовляв чесними кров'ю і потом зароблені $ 130 мільйонів у нього вкрали Коломойський з Курченком (хоча винними він вважає Нацбанк і Гонтареву), треба було б нагадати походження цих грошей. Це наші з вами гроші, які можуть бути викачані з Укрзалізниці через численні схеми. А його позов в Майамі — це не просто рятувальний круг для Коломойського. Це ще й гра проти самої системи західного правосуддя. Гра проти здорового глузду ", - резюмує експерт у коментарі для видання Comments.ua.