Бобиренко: Як ротації в Кабміні рятують Зеленського (Телеграф)

19 травня 2021

Експерт "Бюро аналізк політики" Віктор Бобиренко розповів виданню "Телеграф" про те, чому відбуваються кадрові зміни у Кабінеті Міністрів, коли очікувати наступних та яке це має значення для президента.

"Відставка трьох міністрів - хід, необхідний для збереження уряду Шмигаля. Його Кабмін цілком влаштовує Офіс президента, тому що є безхребетним, ширмою для ОП, де і приймаються основні рішення. Хто у всьому винен? Уряд. Хто молодець? Зеленський. Але негатив періодично потрібно знімати. Тому і знімають ряд міністрів. Петрашко і Криклія умовили знятися добровільно. Степанов вирішив поборотися. Але навряд чи у нього щось вийде. За зняття глави МОЗ точно проголосує частина "Слуги народу". Підтягнуться і нардепи з "Батьківщини", "Європейської солідарності", "Голоси", позафракційні, депутатські групи. Так що, швидше за все, злетять всі троє ", - прогнозує Віктор Бобиренко.

Він нагадує, що всі представлені в Раді політсили, за винятком "слуг", кричали про провал з вакцинацією і про те, що потрібно реагувати.

"Але Степанова в даному випадку роблять" стрілочником ". В тому числі свої ж. Нагадаю, що Зеленський запевняв, що "ми - чемпіони по боротьбі з ковідом ". А тут виявляється, що ми в цій справі - в хвості планети. Хто винен ? Звичайно, не Зеленський. Ось і "прилетіло" Степанову ", - пояснює аналітик.

На його думку, не настільки важливо, на кого мінятимуть йдуть міністрів. Тому що рішення все одно приймаються в Офісі президента.

"Деякі експерти кажуть, що ми бачимо зараз спробу Зеленського відштовхнути від олігархів. Але якщо Коломойський уже став токсичним і від нього дійсно хотіли б відійти, то Ахметов - точно ні. Багато рішень приймаються явно на його користь, - зазначає Віктор Бобиренко. - Так що все кривляння з відставкою - спроба протягнути ахметовского Шмигаль-прем'єра до осені. Наступний для нього важкий період - входження в новий опалювальний сезон з поганими тарифами, обуренням населення. І тоді нас знову чекає або точкова зміна міністрів, або - на вихід весь Кабмін. але пожертвувати зручним ОП Шмигаль можуть лише тоді, коли для влади все стане зовсім погано ".

Джерело: "Телеграф"