У Сумах громадськість перевіряла доступність продовольчих магазинів та аптек

22 квітня 2020

Під час карантину ГО "Бюро правничих комунікацій" спільно з представником ГО "Рука допомоги провели моніторинг доступності частини аптек та продовольчих магазинів у Сумах. Перевіряли, чи доступні заклади, що здійснюють торгівлю товарами першої необхідності та медикаментами, а також відділення пошти в цьому районі для людей, які пересуваються на візках.

Моніторингова група оглянула будівлі, розташовані по пр. М. Лушпи, зокрема продовольчі крамниці та аптеки (ТЦ «Равена»: «Овочева лавка», «Вацак» (пр. М. Лушпи, 10), ТЦ «АТБ» (пр. М.Лушпи, 12), Нова Пошта, відділення №8, пр.М. Лушпи,13, аптека «Копійка», пр. М.Лушпи, 9, продуктовий магазин «Сам Маркет», пр.М. Лушпи, 9, Укрпошта, поштове відділення № 35, вул. Івана Сірка, 7/2 (магазин «Оптика»), Торгово-офісний центр,пр. М Лушпи, 8 (магазин «Медтехніка»). Загалом перевірили 9 закладів, що розміщені у 7 будівелях.

"Ми взяли стандартний маршрут людини, яка мешкає у цьому районі міста і через карантин не може скористатись транспортом, аби поїхати у більш доступний супермаркет, і перевірили, чи може людина на візку, самостійно, без супроводу забезпечити себе найнеобхіднішим ", - розповіла координаторка моніторингу Марина Носаченко.

Моніторинг включав обстеження наявності та зручності пандусів та поруччів до них. а також вхідної частини будівель,

У якості експертів у проведенні цього моніторингу взяв участь керівник ГО "Рука допомоги м. Суми", член Національної асамблеї людей з інвалідністю Олег Габ, який також є радником міського голови м. Суми з питань доступності.

За його словами, більша частина обстежених будівель є інтуїтивно доступними, тобто дозволяє дістатись приміщення самостійно.

Втім, зазначають представники громадськості, переважна частина елементів доступності не відповідають ДБН "Інклюзивність приміщень та споруд": 7 з 9 об'єктів є частково доступними, 1   - повністю доступний та 1 недоступний.

Повністю доступною для осіб з інвалідністю. що пересуваються на візках (у т.ч. за нормами ДБН) є аптека "Копійка" (пр. М.Лушпи, 9), а повністю недоступний  - продуктовий магазин «Сам маркет», що розташований у будівлі за цією ж адресою.

Моніторинг доступності відбувся в рамках проєкту «Залучення маломобільних груп населення до адвокації системних змін у сфері доступності в м. Суми», який реалізується в Сумах у рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Раніше представники громадськості перевіряли доступність будівель, у яких розміщені амбулаторії сімейної медицини.