У Степанівській громаді переконуватимуть мешканців укладати договори із вивезення відходів – результат публічної консультації

Рада Степанівської ОТГ планує організувати інформаційну кампанію про підвищення рівня відповідальності мешканців у поводженні з твердими побутовими відходами, зокрема необхідності заключення договорів із вивезення відходів. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 27 вересня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На заході представники місцевої влади, депутати, представники виконавчого комітету, старости, представниця департаменту ЖКГ, представниця департаменту екології обласної адміністрації, експерт Центру розвитку місцевого самоврядування та небайдужі мешканці обговорили, у який спосіб реалізувати ефективне управління відходами у Степанівській громаді. Адже засмічення територій громади призводить до погіршення екологічного стану та втрати інвестиційної привабливості регіону.

На думку Ірини Кашпур, заступниці директора Департаменту екології Сумської облдержадміністрації, необхідно пояснити мешканцям переваги централізованого вивозу відходів, провести роз’яснювальні зустрічі, на яких пояснити мешканцям зміни у законодавстві на рівні управління відходами.

“Підхід до управління ТПВ змінився і це потрібно доносити до кожного мешканця, потрібно роз’яснювати логіку змін у політиці щодо управління відходами. Тільки через налагодження діалогу можна переконати мешканців укладати договори із надавачем послуг із вивезення відходів”, зауважила чиновниця.

На сьогодні у громаді надають послуги із вивезення ТПВ, однак вони критично низької якості. Як зазначає голова Степанівської громади Володимир Лукаш, через це мешканці самостійно транспортують або взагалі закопують сміття на власному подвір’ї.

“Наша громада на сьогодні немає власного комунального підприємства і ми змушені укладати договір із приватним підприємцем, який немає якісного обладнання. Через це ми не можемо пропонувати мешканцям щось більше аніж послуги із транспортування їхнього сміття до сміттєзвалища”, зазначив голова громади.

Головна спеціалістка Департаменту ЖКГ Сумської облдержадміністрації Олена Хряпіна додала, що наявні проекти допомоги у придбанні сміттєвозів для громад від обласної адміністрації, проте для участі громадам необхідно створювати власні комунальні підприємства.

“Один із таких проектів уже реалізується у Шостці. Місцеве комунальне підприємство планує придбати сміттєвоз у співфінансуванні із областю, що допоможе місцевій громаді реалізувати якісний централізований вивіз”, додала вона.

Всі ці проблеми із вивозом і сортуванням  відходів планують вирішити у ході реалізації проекту від ДФРР із побудови сміттєсортувального комплексу. Про це зазначив експерт із регіонального розвитку Сумського ЦРМС  Григорій Стариков:

“Під час реалізації проекту міжмуніципального партнерства планується закупити сміттєвози, баки для роздільного збору відходів і саму сміттєсортувальну лінію. Тому сьогодні раді громади варто залучити якомога ширшу підтримку мешканців, щоб у наступному році не отримати протестну хвилю. Побудова такого комплексу швидше за все носитиме політичний характер”, зауважив він.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” Марина Носаченко наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“Важливо зрозуміти те, що питання управління побутовими відходами починається із раціонального споживання. Коли мешканці усвідомлять, яку шкоду екосистемі приносить самостійне захоронення або вивіз на сміттєзвалище тих відходів, які треба відсортувати і відправити на переробку, тоді вони почнуть усвідомлювати сенс оплати послуги із вивезення сміття”, – підсумувала активістка.

У процесі обговорення учасники дійшли до висновку, що варто частіше організовувати інформаційно-роз’яснювальні заходи із мешканцями громади. Наприклад, проводити діалогові зустрічі із мешканцями ОСББ щодо необхідності заключати договори із вивезення відходів, проведення перших заходів із сортування. У школах громади необхідно проводити акції зі збору твердих побутових відходів, які підлягають переробці, щоб привчати школярів до нового підходу управління відходами, який вони зможуть передати у свою чергу своїм родинам.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

123

Експертна думка

 • Родичі кого із головних лікарів Сумщини тримають аптеки в лікарнях
  Андрій Крамченков
  Дружина головного лікаря Сумської міської лікарні №5 В'ячеслава Петренка тримає свої аптеки у цьому медзакладі. А донька головлікаря іншої лікарні…
  Написано в Четвер, 26 березня 2020 21:00
 • Топ-зарплати, пільги та популізм
  Максим Корнієнко
  Ініціатива підвищення податків на високі зарплати понад 10 мінімалок? Замість 18% ПДФО - 36%? Чи всі 54%?А чи знаєте ви,…
  Написано в П'ятниця, 24 січня 2020 19:11
 • Сценарії для Коломойського
  Віктор Бобиренко
  Усі ми з нетерпінням чекаємо 9 грудня. І гадаємо, що буде у фінальному документі, і як це нам усім "аукнеться". Тому…
  Написано в Субота, 07 грудня 2019 00:00
 • Децентралізація. Юля, Азаров і Зе!Уряд
  Віктор Бобиренко
  У грудні 2009 року в Сумах трапився трагікомічний випадок. Влітку того ж року взяли одну випускницю академії банківської справи на…
  Написано в Четвер, 12 вересня 2019 08:28
 • Пацифізм і обмін полоненими
  Віктор Бобиренко
  Чим схожі Путін і Зеленський? Правильно, обидва – прекрасні актори. Вони не просто грають роль, а вживаються в неї. І…
  Написано в Понеділок, 09 вересня 2019 10:05
 • Опозиційна платформа «За радісне життя Путіна»
  Віктор Бобиренко
  З 29 серпня жваво обговорюється засідання Верховної ради 9 скликання.
  Написано в Вівторок, 03 вересня 2019 00:00
 • Тріумвірат Зеленського і місцеві вибори: про неминучість перемоги Зе та про олігархів
  Віктор Бобиренко
  Дивні істоти – люди. Вони повторюють помилки своїх предків із завидною регулярністю. Історія нічому не вчить. Але, знання історії може допомогти в…
  Написано в П'ятниця, 26 липня 2019 17:00
 • Технології парламентських виборів
  Віктор Бобиренко
  Тепер, коли виборча кампанія фінішувала, багато штабів будуть аналізувати причини своїх перемог чи поразок. Причини об'єктивні і суб'єктивні. Вони були вже…
  Написано в П'ятниця, 19 липня 2019 17:00
 • Децентралізація і спорт
  Віктор Бобиренко
  Уряд Гройсмана анонсував новий крок у децентралізації України. А саме – можливість автоматичного надання статусу об'єднаних територіальних громад (ОТГ) усім райцентрам та містам районного…
  Написано в П'ятниця, 21 червня 2019 17:00
 • Прозорість сумських бюджетів: результати
  Дмитро Бобиренко
  За результатами моніторингу прозорості бюджетів Сумської області місто Суми отримало 78 з 135 можливих балів. Це, очікувано, кращий результат в…
  Написано в Понеділок, 27 травня 2019 00:00

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн