У Краснопільській громаді паланують проводити навчання для власників фермерських господарств та кооперативів - результат публічної консультації

Рада Краснопільської об’єднаної громади планує сприяти самозайнятості мешканців, у тому числі підтримувати фермерські господарства та кооперативи. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 13 грудня 2019 організувала ГО “Центр UA”.

Територія Краснопільської громади є придатною для розвитку овочівництва та садівництва, тому органи місцевого самоврядування прагнуть заохочувати мешканців до створення фермерських господарств або сільськогосподарських кооперативів, адже  ці ініціативи у перспективі забезпечать мешканців робочими місцями.

Заступник селищного голови із питань діяльності виконавчих органів Василь Лавріненко звернув увагу присутніх на консультації на те, що  Сумська область має найбільшу в Україні концентрацію зникаючих маленьких сел, (більше 100 чол.), а це означає, що для того, щоб зберегти свої населені пункти, мешканці мають об’єднуватись та впроваджувати зміни.

“Ми повинні взяти відповідальність у свої руки. Ніхто до нас не приїде надавати робочі місця, якщо ми не прикладемо для цього власних зусиль. Нам потрібно рухатись вперед і максимально використовувати той потенціал, який ми маємо. Органи місцевого самоврядування, зі свого боку, за допомогою програм підтримки мають можливість підтримати кооперативи”, – зазначив він.

Начальник відділу економічного розвитку Віталій Расторгуєв надав на консультації інформацію щодо можливої підтримки ініціаторам у створенні сільськогосподарських кооперативів:

“На сьогодні існує Урядова програма підтримки кооперативів, наприклад, якщо ми говоримо про рослинництво, то Уряд компенсує 80% вартості саджанців. Існує також підтримка міжнародних програм, відповідно до яких, кооперативи мають подавати заявки на гранти. Також на території України діють франчайзингові схеми і можливе виділення земельної ділянки у межах громади під діяльність кооперативу або фермерського господарства”.

Присутня на консультації юристка-консультантка Сумської торгово-промислової палати Світлана Колодяжна доповнила, що на сьогодні створена сільськогосподарська дорадча служба в Сумській області, яка проводить навчання для всіх бажаючих ініціативних груп в області. 

“У Краснопільської громади також є можливість замовити навчання на тему, яка вас цікавить. У травні торгово-промислова палата планує провести інвестиційний форум, де у представників громад буде можливість познайомитись із міжнародними партнерами та інвесторами. Це гарна можливість представити потенційним партнерам  інвестиційний паспорт громади,” – зазначила пані Світлана.

Мешканці громади висловили свою зацікавленість у просуванні фермерських господарств із овочівництва, садівництва, а також розвитку молочних кооперативів. Селяни зауважили, що важливим на сьогодні є акцент на органічному виробництві, адже екологічний підхід до ведення сільського господарства набуває популярності.

“В Україні стрімко розвивається органічне виробництво, темпи зростання вищі, ніж в інших країнах Європи. Краснопільська громада має йти у ногу із часом, тим паче, якщо на це є державна і місцева підтримка,” – зазначив присутній на консультації фермер, Євген Старинський.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” у Сумській області Ірина Стасюк наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

 “За результатами сьогоднішнього обговорення дуже важливим є те, що вдалось створити діалог між активними селянами, які готові або вже займаються підприємницькою діяльністю, представниками органів місцевого самоврядування та торгово-промислової палати. Сторони почули позиції один одного і переконались, що добробут громади залежить у тому числі і від якісної кооперації всіх зацікавлених сторін у розвитку сільського господарства та підприємництва на території Краснопільської громади”, – наголосила громадська активістка.

 За підсумками заходу учасники домовились у майбутньому запрошувати представників сільськогосподарської дорадчої групи Сумської області у громаду для проведення навчання та відвідувати заходи, які ініціює Сумська торгово-промислова палата.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Дисклеймер

Експертна думка

Документи

Веб-дизайн