У Білопільській громаді розвиватимуть подієвий туризм, підземні та зелені шляхи - результат публічної консультації

У стратегії розвитку новоствореної Білопільської громади туристичний напрямок базуватиметься на викликах сучасності: розвитку туристичної інфраструктури, промоції та креативу.  Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку 28 серпня 2019 року ініціювала ГО “Центр UA”.

 

 

Голова Білопільської ОТГ Юрій Зарко зазначив, що у громади є туристичний потенціал і нинішній склад ради зацікавлений у його розвитку декількох видів туризму.

По-перше, ми маємо таку унікальну історичну  пам’ятку, як підземні ходи, яких немає більше ніде в області. По-друге, Білопільщина у різний час була батьківщиною видатних людей, зокрема О. Олеся та К. Малевича, щодо історії останнього взагалі у планах зйомка фільму “Білопілля - Нью-Йорк”, – зазначив він.

Також Юрій Зарко зазначив про потенціал створення зелених шляхів, адже на території громади є красиві краєвиди, куди майже 1000 років тому прийшли перші поселенці.

На думку директорки музею ім. О. Олеся Наталії Клепальської, громаді бракує ще й краєзнавчого музею, який би знайомив туристів із історією цієї місцевості, хоч у районі вдалось створити такий музей, який відвідують туристи як внутрішні, так й іноземці:

Відвідувачі заходять до музею, бо він дійсно вартий уваги, проте на території громади також знаходиться і будинок, де жив видатний поет, там можна створити і краєзнавчий музей, адже Білопільський район є єдиним, де немає такого музею”.

Начальниця відділу культури та туризму Білопільського району Світлана Лукова зазначила, що найбільшою проблемою є відсутність єдиного краєзнавчого музею, де могли б працювати працівники відділу культури і туризму. Також начальниця зауважила, що вже існують ініціативи зеленого туризму на території громади, проте вони потребують додаткового фінансування.

Утім, як вважає радник із регіонального розвитку Сумського міського центру розвитку самоврядування Григорій Стариков,працівники відділу культури і туризму досі мислять категоріями району, якого вже по суті не існує. Радник зазначив, що громадам час вчитися мислити самостійно, а це означає, що для того, щоб отримати фінансування на розвиток туризму, потрібно буде писати проекти.

Тепер громади самі формують власну економіку і не чекають допомоги держави. Громада має посилювати спроможності в сфері проектного менеджменту і співпраці з державними і приватними фондами, налагоджувати зв'язки із діаспорою і колами, в яких досить популярні Олесь і Малевич”, – зауважив експерт.

 

 

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

123

Експертна думка

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн