Марина Попатенко, випускниця кафедри ім. О. Балацького (СумДУ) займає посаду заступниці міністра молоді та спорту України

13 липня 2020
Марина Попатенко, випускниця кафедри ім. О. Балацького (СумДУ) займає посаду заступниці міністра молоді та спорту України

А чи знаєте Ви, що випускниця кафедри Попатенко Марина Миколаївна займає посаду заступниці міністра молоді та спорту України?

Цікаві відповіді на цікаві питання читайте нижче.

1. Розкажіть про ваш шлях після СумДУ.

Мій шлях становлення активної особистості з чіткою громадянською позицією стався ще в СумДУ. Під час навчання я познайомилася  з важливими для мене людьми, з якими я проходжу все своє життя. Ми справжня команда змінотворців в державі! (Посміхається)

І в далекому 2004 році ми змінювали наш університет, коли відстоювали його студентськими протестами та саме в цей час вчилися комунікуати з державою. Тоді ми стояли проти об'єднання університетів і наш університет залишився окремою юридичною особою, важливою одиницею науки. Це був мій перший досвід перемовин, дипломатії, комунікації з державою та знаходження консенсусу.

Згодом в деканаті я побачила оголошення про стажування у Сумській обласній державній адміністрації. Мене воно зацікавило і я пішла на стажування. До нас на семінари приходив керівник управління молоді та спорту Віктор Бобиренко (на той час – прим. редактора), він розповів як цікаво займатися молодіжною політикою, як важлива роль молоді в суспільному житті. Тому я обрала саме це управління базою стажування. Потім залишилася там працювати, стала спеціалістом цого управління.

Основним напрямом, яким я цікавилася, була робота з громадськими організаціями та впровадження конкурсу проєктів. Саме в той час я познайомилася з багатьма громадськими організаціями м. Суми та області.

В мене завжди було враження, що я дотична до чогось важливого, ми організовували наметові табори, байдаркові сплави, відкривали молодіжний центр. Саме цей центр я стала очолювати. Тоді я почала заглиблюватися в тему управління молодіжними центрами і в 2015 році поїхала на конференцію, присвячену цій темі. Відтоді ми почали співпрацювати з міністрерством, почали розробляти нормативно-правову базу роботи центрів. Заглибившись у роботу молодіжних центрів я відвідувала їх по всьому світу. Мене дуже вразив молодіжний центр в Страсбурзі та Будапешті. І в мене з'явилася мрія: створити сучасний молодіжний центр в Україні.

Через чотири роки я отримала посаду керівника управління молодіжної політики та національно-патріотичного виховання в Київській області.  Це була абсолютна нова для мене область, нові виклики, нова команда. І саме тут збулася моя мрія – почалося будівництво великого молодіжного центру  з нуля. Тепер  в Україні  ми маємо молодіжний центр, побудований за рекомендаціями Ради Європи!

  1. Чим ви займаєтесь на посаді заступниці Міністра молоді та спорту?

Я дуже щаслива, що я працювала і в місцевому самоврядуанні і на рівні області. Це дало мені чітке розуміння, чим повинні займатися державні органи. Ми розробляємо нормативну базу, формуємо політику та стратегії в сфері молодіжної політики. Зараз на погодженні знаходиться стратегія молодіжної політики, закон України «Про молодь»,почали розробляти державну програму на наступні 5 років. Основними пріоритетами на наступні 5 років є: здоровий спосіб життя, розвиток власних компетенцій молоді,розвиток молодіжних центрівта їх працівників, підтримка молоді з тимчасово окупованих територій , удосконалення механізмів взаємодії з інститутами громадянського суспільства тощо.

  1. Яку роль зіграв в вашій професійній самореалізації університет?

Я зрозуміла,  що таке командна робота, як працювати з людьми, де потрібно настояти на своєму, а де вести перемовини.

  1. Розкажіть які предмети та викладачі вам особливо запам’яталися?

Я дуже любила вчитися. Я пам'ятаю професора Балацького. Це була дуже мудра та цікава людина! Я дуже щаслива, що була його студенткою.

Моя найулюбленіша викладачка – Ганна Швіндіна. В неї були дуже круті підходи , все опрацьовувалось на практиці. Я зрозуміла, що таке стилі управління , взаємодія з людьми, командна робота тощо . Ці знання я зараз використовую у своїй роботі.

  1. Які знання, отримані  під час навчання, вам особливо допомагають в роботі?

Я жодного дня не працювала не за спеціальністю. Я менеджер. Дуже допомагають знання саме з цієї дисципліни та комунікативні навички. Моя дипломна робота була присвячена управлінню персоналом. Нещодавно я її гортала і подумала, скільки б ще інформації я могла додати зараз.

  1. Якими якостями повинен володіти заступник міністра?

В першу чергу, потрібно завжди залишатися людиною. Відкритою особистістю, яка прагне змін та готова працювати для людей і держави.

  1. Ваші побажання кафедрі управління.

Бажаю, щоб на кафедру приходили люди, які дійсно хочуть розвивати молодь, самі розвиватися, постійно досконалювати підходи до навчання , креативно підходити до своєї роботи. Щоб до вас приходили дуже свідомі, круті студенти, якими б пишалася кафедра.

Джерело: https://management.fem.sumdu.edu.ua/uk/allcategories-uk-ua/13-novyny/311-vypusknytsia-kafedry-popatenko-maryna-mykolaivna-zaimaie-posadu-zastupnytsi-ministra-molodi-ta-sportu-ukrainy