Круглий стіл «Моніторинг державних закупівель. Порівняльний аналіз бюджетів міських та обласних міських бюджетів»

15 червня 2017 року у приміщенні тренінгового центру «ADVANCE» відбувся круглий стіл «Моніторинг державних закупівель. Порівняльний аналіз бюджетів міських та обласних міських бюджетів» за участі громадськості та експертів ГО «Бюро аналізу політики», ГО «Інститут Громадської Експертизи», ЦПГКІ «Тамариск». Учасники говорили про окремі моніторингові дослідження державних закупівель та про виявлені недоліки під час проведення тендерних процедур у восьми областях України.

Бюро аналізу політики – громадська організація, яка вже 5 років слідкує за тендерними та безтендерними закупівлями у восьми областях Східної України в рамках проекту «Експертне середовище Східної України проти корупції у бюджетній сфері». Таку можливість організація має за рахунок фінансової підтримки фонду «National Endowment for Democracy». За цей час проведено понад 500 досліджень щодо корупції, які стосуються використання державних коштів у різних сферах. Проект націлено на мінімізацію корупції у процесі державних закупівель шляхом формування експертного середовища з числа громадських діячів, журналістів-дослідників, фахівців-економістів.

«З веденням системи Прозоро якість закупівель значно покращилась, але станом на зараз все таки існують шляхи, які дозволяють засовувати корупційні схеми у різних сферах, що так чи інакше стосуються бюджетних коштів», - говорила на заході експерт Бюро аналізу політики Горяйнова Олеся. – Якщо говорити саме про місто Дніпро і Дніпропетровську область, тут досі мають місце «домовлені» виграші у тендерах за участі, зокрема, представників колишньої Партій Регіонів. Також зацікавила наших експертів ситуація навколо ДП «СхідГЗК», тендери якої виграють або фірми-новачки, або фірми, фактично наближені до цього підприємства».

Про ситуацію щодо ДП «СхідГЗК» можна почитати тут.


Експертна думка

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн