Коли Зеленський відмовиться від президентського крісла

Політико-економічні події в Україні у березні-квітні 2020 року були визначальними у для продовження позитивних та взаємодовірчих відносин з МВФ. Однак, ця ситуація поставила В.Зеленського на шлях вибору між інтересами держави та інтересами дружніх олігархів. Дану тему поряд з розкриттям інших важливих питань висвітлює В.Бобиренко в інтерв’ю для Gazeta.ua. Голова «Бюро аналізу політики» наголошував на наступному:

• Президент освячує прийняті рішення. Натомість він не є їхнім джерелом.

• В Україні зараз формат семибоярщини. Раніше був тріумвірат Зеленскього, Коломойського та Пінчука. Зараз коло тих, хто приймає рішення, розширилося. Тепер на ухвалення державних рішень впливають колишні "кварталівці" Іван Баканов, який зараз очолює СБУ, та голова президентського офісу Андрій Єрмак. Окрім них, за столом перемовин сидять олігархи Коломойський, Пінчук, Ахметов та вічний міністр Аваков.

• Найгірше те, що В.Зеленський не наважився розлучитись із Коломойським одразу після виборів. Мав шанс це зробити, апелюючи до всього здорового українського суспільства.

• В.Зеленський зміг оновити стару політичну систему. "Слуги" таким чином помножили на нуль багатьох олігархів на місцях. Довели, що зайти у владу можна й без величезних грошових ресурсів за спиною.

• Коли Зеленський виступає, йому варто думати про те, що його почують не тільки українці. Наші міжнародні партнери шоковані таким розподілом олігархів як кураторів регіонів.

• "Антиколомойський" закон мають прийняти, незважаючи на величезну кількість правок, що зараз до нього пропонують. Це обов'язкова умова МВФ. Без неї не отримаємо грошей. Проте навряд чи влада так сильно образить Коломойського. Скоріше за все, він отримає компенсацію у вигляді якогось іншого активу.

• На президента покладали абсолютно різні надії. Він прийшов до влади з тезами про мир будь-якою ціною, посадки бариг, високі заробітні плати та пенсії, низькі тарифи. Нічого з вищеперерахованого не втілили у життя. Рівень підтримки Зеленського падатиме й надалі, проте це відбуватиметься повільно.

• Зеленський хотів залишитися друзями з Коломойським та іншими олігархами. Адже саме вони володіють ЗМІ, які формують такий важливий для Зеленського рейтинг. При всьому цьому президент справді хотів робити зміни в державі. Тільки зараз починає усвідомлювати, що доведеться обирати щось одне.

• В.Зеленський не буде розпускати парламент, бо знає, що від нових виборів у парламент виграють зараз тільки "Опозиційна платформа - За життя" та "Батьківщина".

• Зеленський проявив себе, як і міг. Став хорошим декламатором текстів, які для нього пишуть інші люди. Зараз грає роль просто балакучої голови та демонстративно очолює засідання.

• Президент може піти, навіть не завершуючи першої каденції. Він - артист, вразлива душа.

 Детальніше: https://gazeta.ua/articles/life/_koli-zelenskij-vidmovitsya-vid-prezidentskogo-krisla/959879

Експертна думка

Документи

Веб-дизайн