Чи потрібна громадська рада при малоефективному НАЗК?

5 квітня Кабінет Міністрів затвердив склад Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції до якої ввійшли представники Всеукраїнських ініціатив РПР, Чесно, “Під контролем,” Центру “Ейдос” та низки регіональних організацій. 

Одразу виникає запитання для чого формувати громадську раду при органі, який не ефективно працює, знаходиться під постійною критикою, а в парламенті вже зареєстрований законопроект, який передбачає переформатування повноважень та персонального складу Агентства? Відповідь потрібно шукати у 14 статті закону “Про запобігання корупції.” Нею передбачені унікальні та розширені повноваження громадської ради, яка:

- заслуховує інформацію про діяльність, виконання планів і завдань Національного агентства,

- надає висновки за результатами експертизи проектів актів Національного агентства,

- делегує для участі в засіданнях Національного агентства свого представника з правом дорадчого голосу,

- затверджує щорічні звіти, які готує Національне агентство про свою діяльність, які потім оприлюднюються на його офіційному веб-сайті.

Як на практиці виглядає цей механізм? Наприклад, вчора на першому офіційному засіданні громадській раді принесли чотири проекти рішень один з яких дозволяв Агенству у певних випадках закривати публічний доступ до реєстру декларацій.

 проект

Оскільки норма була не чітко виписана, це дає потенційну можливість Агенству зловживати цим правом, закривши публічний доступ до реєстру на невизначений час. Цілком очевидно, що запропонований проект рішення Громадськ рада заблокувала і повернула на доопрацювання.

Ще один проект передбачав відмовити у запиті Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі у початку провадження по дослідженню декларації чиновника по якому здійснюґться кримінальне провадження. Цей проет також був відправлений на доопрацювання, оскільки на думку членів громадської ради САП надав достатньо доказів і провадження потрібно проводити.

Також громадська рада обговорила можливість розпочати спільно з представниками НАЗК досліджувати декларації чиновників категорії  «А,» які мають надмірні статки, але при цьому працювали переважно на державній службі.  До першої вибірки потрапили декілька мерів, депутатів місцевих рад та парламенту, зокрема Сергій Міщенко. Громадські перевірки деларацій чиновників тільки розпочинаються тому громадяни можуть безпосередньо звертатися до членів громадської ради та повідомляти про чиновників в діях яких є корупційні ризики.

Наступні два тижні, поки тривають організаційні питання та формування Секретаріату Громадської ради, звертатися можна на електронну адресу Центру «Ейдос,» представник якого очолив Громадську раду.

Також задати свої питання можна представникам ГО "Бюро аналізу політики" за адресою м. Суми, вул. Данила Галицького, 27 чи надіслати на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .

Фото: espresso.tv

Експертна думка

 • Дивне пограбування
  Віктор Бобиренко
   У Сумах було надзвичайно дивне пограбування. Наскільки дивне, що варте уваги такого майстра детективного жанру, як Владислав Івченко.
  Написано в Вівторок, 24 жовтня 2017 08:22
 • Пенсійна реформа – читаємо між рядками
  Віктор Бобиренко
  Кожного разу, коли приймається якась реформа суспільство ділиться на тих, хто кричать зрада і на тих, хто кричить перемога. Насправді,…
  Написано в Середа, 18 жовтня 2017 07:56
 • Рецидиви русскава міра
  Віктор Бобиренко
  Минулого тижня святкували Покрову. День захисників України. Свято з віковими козацькими традиціями. Не якесь 23 фєвраля.
  Написано в Середа, 18 жовтня 2017 07:47
 • Реконструкція Театральної площі в Сумах: довго, дорого, зате "свої"
  Максим Корнієнко
  Сьогодні 04.10.2017 в Господарському суді Сумської області після кількох місяців перманентного перенесення розгляду нарешті заслухали по суті справу за позовом…
  Написано в Четвер, 05 жовтня 2017 10:23
 • За медреформу замолвите слово
  Андрій Крамченков
  Вы таки мертвого достанете, придется развернуть свой тезис из предыдущего поста на эту животрепещущую тему. Я там говорил о понятных мне индикаторах,…
  Написано в Вівторок, 26 вересня 2017 09:11
 • GPS чи ЖПС?
  Максим Корнієнко
  Чим завершиться епопея із запуском GPS у комунальному транспорті міста Суми? Чи завжди “дорого” означає “якісно”?
  Написано в Понеділок, 18 вересня 2017 07:05
 • Публічні закупівлі Сумської міської ради: економія, порушення процедури та завищені ціни
  Максим Паляниця
  Вже майже рік Сумська міська рада працює в системі публічних закупівель Prozorro. За це час проведено майже 4 тисячі процедур…
  Написано в Четвер, 31 серпня 2017 08:43
 • Закупівлі Боромлянської ОТГ: перші обережні кроки в системі ProZorro
  Дмитро Поляк
  Перш за все слід зазначити, що в системі ProZorro не зареєстрований такий організатор закупівель, як Боромлянська обєднана територіальна громада. Зате…
  Написано в Четвер, 31 серпня 2017 00:00
 • Закупівлі за бюджетні кошти у Хотінській ОТГ
  Наталія Семененко
  12 вересня 2016 року шляхом об'єднання Хотінської селищної ради та Кіндратівської, Олексіївської сільських рад Сумського району була утворена Хотінська ОТГ.…
  Написано в Середа, 30 серпня 2017 13:12
 • Повірка лічильників в Сумах, або як виростити маленького монополіста
  Максим Корнієнко
  Водоканал + Акваприлад = ??? Чи є якийсь зв’язок між сумським комунальним підприємством КП СМР "Міськводоканал" та приватною фірмою з…
  Написано в Середа, 30 серпня 2017 08:26

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн