Бюджетна криза – ціна популізму влади

Голова Бюро аналізу політики Олег Медуниця під час своєї прес-конференції розповів про кризову ситуацію з платежами, що виникла в місцевих бюджетах Сумської області.

Починаючи з третьої декади вересня державне казначейство в повному обсязі призупинило здійснення платежів бюджетних організацій Сумської області. Станом на 3 жовтня працівники половини бюджетних установ Сумщини не отримали заробітну плату за вересень місяць. Обсяг такої заборгованості експерти Бюро аналізу політики оцінюють у 55 мільйонів гривень, зазначив Олег Медуниця.

Протягом 3-4 вересня заборгованість із виплати заробітної плати було ліквідовано. Проте, органи обласного казначейства, за вказівкою київського офісу Держказначейства, продовжили «блокаду» інших платежів місцевих бюджетів та бюджетних установ Сумської області. Обсяги коштів місцевих бюджетів, що, всупереч вимогам законодавства, незаконно зберігаються на єдиному казначейському рахунку, вимірюються у десятках мільйонів гривень.

Олег В’ячеславович нагадав журналістам, що останній раз таку «блокаду» було влаштовано урядом Юлії Тимошенко наприкінці 2009 року. Тоді в Сумській області близько 40 мільйонів бюджетних коштів було заморожено на рахунках місцевих бюджетів та їх розпорядників. Уряд Тимошенко за таку свою «роботу» зазнав справедливої публічної критики з боку керівників територій, політичних опонентів. Хоча випадків затримки виплат заробітної плати на той час зафіксовано не було. Пізніше Генеральна Прокуратура України порушила кримінальну справу проти Тетяни Слюз – екс-керівника Державного Казначейства України, яка на даний час перебуває у розшуку.

Нинішня ж місцева влада замовчує і приховує кризу бюджетних неплатежів-2011, переконаний Олег Медуниця. Замість вирішення даної проблеми, влада сконцентрувалася на оптимістичних заявах у ЗМІ. А органи, які повинні слідкувати за виконанням Законів України, взагалі не реагують на дані порушення. Якщо найближчим часом ситуація не буде врегульована, наслідки можуть бути непередбачуваними.

Який вихід? Олег Медуниця вважає, що влада повинна повернутися до реальних показників бюджетного планування на 2012 рік, розблокувати кошти місцевих бюджетів, відмовитися від непершочергових витрат (наприклад, таких як будівництво нової черги обласного психдиспансеру за 97 млн. грн.).

прес-служба,
Леся Кирій

Експертна думка

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн