Бюджетний процес очима громади: поділись своєю думкою

Друзі!
Закликаємо усіх поділитися своїми враженнями стосовно бюджетного процесу міста Суми. 

Бюджетний процес - штука далеко не проста. Спочатку треба все розпланувати і скласти той-таки бюджет, за яким житиме ціле місто протягом наступного року. Потім все придумане, розплановане і написане треба прискіпливо розглянути на предмет наявності нестиковок, містечкових "зрад" і вселенської несправделивості. Привівши все до майже ідеального вигляду, вимучений бюджет затверджують.  І часто-густо не без розбіжностей у поглядах. Та й на цьому ще не все. Після планування, затвердження та використання розписаних на всі потреби коштів, потрібно ще й прозвітувати про те, куди і в якому обсязі розійшлися гроші громади. Уся ця діяльність регламентоване нормами бюджетного права і покладена на плечі народних обранців на рівні територіальних громад та держави, якщо мова йде про державний бюджет.

Та не варто недооцінювати роль громадян у бюджетному процесі. Часто-густо побутує думка, що бюджетні справи - надто складні і недосяжні для пересічного громадянина, тож ними мають займатися винятково політки, які чомусь завше приймають неправильні рішення. Та може ті несправедливі рішення і прийняли, бо ніхто не проконтролював власне сам процес?

Словом, друзі, якщо ви із кола експертів бюджетної сфери, громадський експерт чи просто небайдужий громадянин свого міста - поділіться з нами своїми враженнями щодо бюджетного процес у Сумах. Чи вчасно планується бюджет міста? Наскільки громадськість залучена до процесу? Чи відкритий бюджет для громадськості? 

Експертна думка

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн