Бібліотечна сфера у Краснопільській ОТГ має бути реформована – результат публічної консультації

На базі бібліотек Краснопільської ОТГ планують організувати креативні та освітні простори для активності громадян. Про це домовилися на публічній консультації з заінтересованими сторонами, яку 12 грудня 2019 року організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники органів місцевого самоврядування, депутати, бібліотекарі та працівники закладів культури обговорили питання переформатування бібліотек у сучасні медіатеки: креативні освітні та дозвіллєві простори. З кожним роком все більше коштів виділяється на утримання 14 бібліотек та 3 дозвіллєвих закладів, а відвідувачів стає менше і це є приводом для зміни формату роботу цих установ.

Депутатка громади та виконуюча обов’язки директорки Краснопільського Палацу Культури Оксана Дрозд зазначила, які кроки громада вже здійснила у напрямку реформування бібліотек, що перебуває у процесі і що планується.

“Працівники культури Краснопільської громади, у тому числі бібліотекарі, постійно відвідують професійні навчання, підвищують свою кваліфікацію, знання та навички.У процесі реалізації перебуває реконструкція читальної зали у Палаці Культури. Саме із цього приміщення ми і плануємо розпочати переформатування, ” – зазначила пані Оксана.

Завідуюча бібліотеки у с. Угроїди Коломійченко Наталія наголосила на тому, що окрім переформатування роботи бібліотек, існують ще проблеми із опаленням будівель та забезпеченням бібліотек мережею Інтернет, що робить їх вкрай не привабливими для відвідувачів.

Перед тим, як говорити про реформування бібліотечної мережі, необхідно звернути увагу на стан будівель та їх комфортабельність. У деяких бібліотеках в селах відсутнє опалення, будівлі застарілі та сірі, немає доступу до Інтернету  тощо. Спочатку ми маємо забезпечити належні умови, а потім вже долучати більше читачів”, – зазначила вона.

Учасники консультації озвучили бажання оновити книжковий фонд закладів, зокрема новою літературою для дітей. Поряд із тим бібліотекарі із сіл зазначили, що на 2020 рік буде виділено 140 тис. грн на періодичні видання з бюджету громади.

Присутня на заході завідуюча відділом інформаційних технологій та електронних ресурсів Сумської Обласної Універсальної Наукової Бібліотеки Надія Отич поділилась із присутніми реалізацією проєкту бюджету участі, відповідно до якого нею та її колегами було імплементовано першу медіатеку в Сумах.

“Ефективне реформування нашої бібліотеки, яка знаходиться на окраїні міста, перетворило її із непопулярного серед місцевих простору на сучасну медіатеку, освітню та креативну платформу та навіть місце для відпочинку та дозвілля як дітей, молоді, так і мешканців старшого віку. Для того, щоб допомогти мешканцям мікрорайону, ми також вирішили вчити відвідувачів або допомагати їм отримувати адміністративні послуги через мережу Інтернет,”  – зазначила пані Надія.

На завершення заходу представниця ГО “Центр UA” у Сумській області Ірина Стасюк наголосила, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.

“За результатами сьогоднішнього обговорення дуже важливим є те, що вдалось почути думки працівників культури щодо реформування бібліотечної сфери у громаді, адже перед здійсненням зміну цій сфері органи місцевого самоврядування мають розуміти готовність і настрої працівників цієї сфери до тих чи інших змін”, – наголосила громадська активістка.

За підсумками заходу учасники домовились робити кроки до реалізації власних ідей, посилити роботу у сфері проєктного менеджменту в культурній, зокрема бібліотечній сфері.

Проект реалізується за підтримки Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку “U-LEAD з Європою”, що спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією. Програма співпрацює з Мінрегіоном у формуванні багаторівневої системи управління, яка є прозорою, підзвітною та реагує на потреби громадян.

Дисклеймер

Експертна думка

 • Родичі кого із головних лікарів Сумщини тримають аптеки в лікарнях
  Андрій Крамченков
  Дружина головного лікаря Сумської міської лікарні №5 В'ячеслава Петренка тримає свої аптеки у цьому медзакладі. А донька головлікаря іншої лікарні…
  Написано в Четвер, 26 березня 2020 21:00
 • Топ-зарплати, пільги та популізм
  Максим Корнієнко
  Ініціатива підвищення податків на високі зарплати понад 10 мінімалок? Замість 18% ПДФО - 36%? Чи всі 54%?А чи знаєте ви,…
  Написано в П'ятниця, 24 січня 2020 19:11
 • Сценарії для Коломойського
  Віктор Бобиренко
  Усі ми з нетерпінням чекаємо 9 грудня. І гадаємо, що буде у фінальному документі, і як це нам усім "аукнеться". Тому…
  Написано в Субота, 07 грудня 2019 00:00
 • Децентралізація. Юля, Азаров і Зе!Уряд
  Віктор Бобиренко
  У грудні 2009 року в Сумах трапився трагікомічний випадок. Влітку того ж року взяли одну випускницю академії банківської справи на…
  Написано в Четвер, 12 вересня 2019 08:28
 • Пацифізм і обмін полоненими
  Віктор Бобиренко
  Чим схожі Путін і Зеленський? Правильно, обидва – прекрасні актори. Вони не просто грають роль, а вживаються в неї. І…
  Написано в Понеділок, 09 вересня 2019 10:05
 • Опозиційна платформа «За радісне життя Путіна»
  Віктор Бобиренко
  З 29 серпня жваво обговорюється засідання Верховної ради 9 скликання.
  Написано в Вівторок, 03 вересня 2019 00:00
 • Тріумвірат Зеленського і місцеві вибори: про неминучість перемоги Зе та про олігархів
  Віктор Бобиренко
  Дивні істоти – люди. Вони повторюють помилки своїх предків із завидною регулярністю. Історія нічому не вчить. Але, знання історії може допомогти в…
  Написано в П'ятниця, 26 липня 2019 17:00
 • Технології парламентських виборів
  Віктор Бобиренко
  Тепер, коли виборча кампанія фінішувала, багато штабів будуть аналізувати причини своїх перемог чи поразок. Причини об'єктивні і суб'єктивні. Вони були вже…
  Написано в П'ятниця, 19 липня 2019 17:00
 • Децентралізація і спорт
  Віктор Бобиренко
  Уряд Гройсмана анонсував новий крок у децентралізації України. А саме – можливість автоматичного надання статусу об'єднаних територіальних громад (ОТГ) усім райцентрам та містам районного…
  Написано в П'ятниця, 21 червня 2019 17:00
 • Прозорість сумських бюджетів: результати
  Дмитро Бобиренко
  За результатами моніторингу прозорості бюджетів Сумської області місто Суми отримало 78 з 135 можливих балів. Це, очікувано, кращий результат в…
  Написано в Понеділок, 27 травня 2019 00:00

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн