Аналіз передвиборчих програм

17 липня у місті Суми ГО «Центр UA» презентувала аналіз та онлайн-інструмент порівняння передвиборчих програм топ-12партій, які балотуються до Верховної Ради.

В аналітичних матеріалах та інструменті відображені позиції партій у тих сферах політики, вплив на які безпосередньо належить до повноважень Парламенту та, уряду, який формується виключно парламентом, визначених Конституцією України та рядом нормативно-правових актів, зокрема законів України. Ознайомитись із програмами партій у простий і доступний спосіб можна за допомогою інструменту:

Членство у НАТО

«Сила і честь», «Українська стратегія Гройсмана», «Європейська солідарність», «Батьківщина», «Голос», «Громадянська позиція», «Свобода» та «Самопоміч» вважають стратегічною метою своєї діяльності набуття Україною членства у НАТО. Їхні програми сходяться у думці, що Північноатлантичний альянс – це одна з запорук безпеки держави і шлях до колективного стримування російської загрози.

На додачу до вступу в Альянс «Свобода» хоче сформувати Балто-чорноморський союз, щоб створити «новий вектор української геополітики – на утворення нової європейської єдності». Громадянська позиція пропонує на час до вступу в НАТО вступити у союзницькі стосунки із США і Великою Британією, «Сила і честь» хоче «всебічного та багаторівневого стратегічного партнерства зі США» разом із євроатлантичною інтеграцією, а «Радикальна партія Ляшка» буде вимагати прямої військової угоди з США без жодної згадки про членство в НАТО.

Лідер перегонів за даними соціологів і заодно партія президента Володимира Зеленського партія «Слуга народу» про те, чи буде Україна вступати до НАТО, говорить обтічно. Зауважують лише, що будуть розширювати співпрацю з НАТО, але чи є метою повноцінне членство, не повідомляють.

«Опозиційна платформа – За життя» мріє про «забезпечення активного нейтралітету України у військово-політичній сфері та неучасть в будь-яких військово-політичних союзах», а її колеги із «Опозиційного блоку» хочуть ухвалити рішення про позаблоковість та нейтралітет на референдумі.

Варто зауважити, що набуття членства у НАТО вже визначене Конституцією пріоритетом зовнішньої політики, а російська агресія визнана законом.

Рис 1

Рис 2

Президент і Парламент

Над законом про імпічмент у Раді, у разі обрання, попрацюють «Сила і честь» та «Свобода», водночас «Самопоміч» концентруватиме сили на Законі про Президента.

«Опозиційна платформа – За життя» також обіцяє скасувати недоторканість президента

«Сила і честь» наголошує на проблемі конфлікту повноважень президента та Прем’єра, тому вважає, що «Повноваження Президента повинні бути обмежені і поставлені під нагляд парламенту із законодавчо визначеною прозорою процедурою його імпічменту».

Решту партій в програмах на сайті ЦВК не висловилися щодо змін правил функціонування інституту президента

Повного скасування депутатської недоторканості хочуть «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Громадянська позиція», «Самопоміч», «Сила і честь» планує її скасувати «у нинішньому її вигляді».

Відкликання депутатів обіцяють «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя».

Карати депутатів за погану роботу планує «Громадянська позиція», яка погрожує, що «депутат буде відповідати за свої рішення. Понад 10% прогулів пленарних засідань стануть причиною позбавлення мандату. Кнопкодавство – позбавлення мандату та кримінальна справа.». Таку ж ідею має і «Свобода».

Скоротити кількість народних обранців хочуть: «Радикальна партія Ляшка» до 250, а «Самопоміч» до 300. Натомість «Опозиційний блок» пропонує: створити двопалатний парламент.

Окрім іншого «Слуга народу» обіцяє «створимо механізм народного вето на щойно ухвалені закони».

«Батьківщина», «Українська стратегія» та «Європейська солідарність» не мають позиції по тому, як покращити роботу Парламенту.

Рис 3

Демократія – це можливість формувати владу. Обирати тих, хто управлятиме країною, потрібно свідомо. Раціональний вибір допоможе створити умови за яких політика партій відповідатиме запиту тих, хто їх обирає. Знати програмні положення партій з офіційного документу, а не рекламних гасел, – необхідний мінімум відповідального виборця.

Завдяки інструменту «Вибори 2019: За кого голосувати?» кожен громадянин за 15-20 хвилин може отримати достатньо вичерпної інформації, щоб отримати базові знання для здійснення раціонального вибору.

А вже усвідомлений, поінформований, раціональний вибір – перший крок, щоб перестати обирати котів в мішку, щоб потім не нарікати на владу.

Ознайомитись із програмами партій у простий і доступний спосіб можна за допомогою інструменту: vybory2019.pravda.com.ua

 

Експертна думка

 • Родичі кого із головних лікарів Сумщини тримають аптеки в лікарнях
  Андрій Крамченков
  Дружина головного лікаря Сумської міської лікарні №5 В'ячеслава Петренка тримає свої аптеки у цьому медзакладі. А донька головлікаря іншої лікарні…
  Написано в Четвер, 26 березня 2020 21:00
 • Топ-зарплати, пільги та популізм
  Максим Корнієнко
  Ініціатива підвищення податків на високі зарплати понад 10 мінімалок? Замість 18% ПДФО - 36%? Чи всі 54%?А чи знаєте ви,…
  Написано в П'ятниця, 24 січня 2020 19:11
 • Сценарії для Коломойського
  Віктор Бобиренко
  Усі ми з нетерпінням чекаємо 9 грудня. І гадаємо, що буде у фінальному документі, і як це нам усім "аукнеться". Тому…
  Написано в Субота, 07 грудня 2019 00:00
 • Децентралізація. Юля, Азаров і Зе!Уряд
  Віктор Бобиренко
  У грудні 2009 року в Сумах трапився трагікомічний випадок. Влітку того ж року взяли одну випускницю академії банківської справи на…
  Написано в Четвер, 12 вересня 2019 08:28
 • Пацифізм і обмін полоненими
  Віктор Бобиренко
  Чим схожі Путін і Зеленський? Правильно, обидва – прекрасні актори. Вони не просто грають роль, а вживаються в неї. І…
  Написано в Понеділок, 09 вересня 2019 10:05
 • Опозиційна платформа «За радісне життя Путіна»
  Віктор Бобиренко
  З 29 серпня жваво обговорюється засідання Верховної ради 9 скликання.
  Написано в Вівторок, 03 вересня 2019 00:00
 • Тріумвірат Зеленського і місцеві вибори: про неминучість перемоги Зе та про олігархів
  Віктор Бобиренко
  Дивні істоти – люди. Вони повторюють помилки своїх предків із завидною регулярністю. Історія нічому не вчить. Але, знання історії може допомогти в…
  Написано в П'ятниця, 26 липня 2019 17:00
 • Технології парламентських виборів
  Віктор Бобиренко
  Тепер, коли виборча кампанія фінішувала, багато штабів будуть аналізувати причини своїх перемог чи поразок. Причини об'єктивні і суб'єктивні. Вони були вже…
  Написано в П'ятниця, 19 липня 2019 17:00
 • Децентралізація і спорт
  Віктор Бобиренко
  Уряд Гройсмана анонсував новий крок у децентралізації України. А саме – можливість автоматичного надання статусу об'єднаних територіальних громад (ОТГ) усім райцентрам та містам районного…
  Написано в П'ятниця, 21 червня 2019 17:00
 • Прозорість сумських бюджетів: результати
  Дмитро Бобиренко
  За результатами моніторингу прозорості бюджетів Сумської області місто Суми отримало 78 з 135 можливих балів. Це, очікувано, кращий результат в…
  Написано в Понеділок, 27 травня 2019 00:00

ЗМІ про нас

Веб-дизайн