Закупівлі за бюджетні кошти у Хотінській ОТГ

Автор 

12 вересня 2016 року шляхом об'єднання Хотінської селищної ради та Кіндратівської, Олексіївської сільських рад Сумського району була утворена Хотінська ОТГ. Ми вирішили проаналізувати п’ять значимих закупівель, які були проведені селищною радою у 2017 році. Відразу зазначимо, що аукціони не дуже популярні в даній громаді, точніше сказати цього року не проводилися. Натомість допорогові закупівлі досить насичені. Як свідчить електронна система «Prozorro»,  Хотінська селищна рада провела всього дві закупівлі через вищевказану систему. З них ми і почнемо.

В березні 2017 року Відділ освіти Хотінської селищної ради об'єднаної територіальної громади Сумського району Сумської області провів переговорну процедуру закупівлі електричної енергії. 

Посилаючись на cт. 35, п. 2 Закону України про державні закупівлі, а саме на «відсутність конкуренції на відповідному ринку, внаслідок чого договір про закупівлю може бути укладено лише з одним постачальником, за відсутності при цьому альтернативи» ОТГ уклало договір з Публічним акціонерним товариством «Сумиобленерго». Вартість договору укладеного від 21 березня 2017 року складає 482 тис. 531 грн. Угода передбачає, що обленерго зобов’язується у 2017 році поставити замовнику електричну енергію загальною дозволеною потужністю 301,5 кВт.

Додаток 1

Ця закупівля спрямована на на забезпечення електричною енергією дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів Хотінської селищної ради. Відповідно до додатку №7 вищевказаного договору ПАТ «Сумиобленерго» обслуговуватиме п'ятнадцять освітніх об’єктів Сумського району. 

Додаток 2

Нагадаємо, що вищевказана закупівля єдина, яку Хотінська селищна рада оприлюднила в електронній системі публічних закупівель «Prozorro» за вісім місяців 2017 року.  

Ремонт фасаду та покрівлі поліклініки

Наприкінці серпня 2017 року комунальний заклад Хотінської селищної ради «Центральна амбулаторія загальної практики сімейної медицини смт. Хотінь» провів допорогову закупівлю робіт з капітального ремонту фасаду та покрівлі будівлі поліклініки Хотінської АЗПСМ. Про це повідомляє електронна система публічних закупівель «Prozorro».

Виконавцем робіт було обрано ТОВ «КОЛПРО» з яким було укладено договір від 22 серпня 2017 року вартістю 608 тис. 206 грн. За умовами даного договору підрядник має виконати всі роботи та здати об’єкт в експлуатацію до 15 жовтня поточного року. 

Додаток 3

Товариство з обмеженою відповідальністю «КОЛПРО» засновником і директором якого є Смірнова Світлана Михайлівна має статутний капітал розміром 1 тис. грн., що дуже дивно як для фірми яка отримує такі суттєві підряди. 

Додаток 4

Це наштовхує на думку, що дане ТОВ є так званою «прокладкою», а реальну роботу виконуватиме інше підприємство, що свідчить про реальну можливість завищення ціни договору.

Варто зазначити, що ТОВ «КОЛПРО» і сама Смірнова С.М. вже були помічені в недобросовісних закупівлях на Сумщині. Мова йде про скандальний аукціон проведений селищною радою Верхньої Сироватки щодо добудови дитячого садочку вартістю майже 4 млн. грн.. Вищезгаданий підрядник складав фіктивну конкуренцію фірмі переможцю. Як повідомляє експерт Бюро аналізу політики Олександр Комендант: «У тендері приймали учать пов’язані особи  - ФОП Смірнова Світлана Михайлівна та ТОВ “КОЛПРО”, засновником та директором якого є таж Світлана Михайлівна. А останнє підприємство взагалі зареєстровано за десять днів до проведення тендеру.» 

Нагадаємо, що скандальний ремонт дитячого садка спричинив процедуру відкликання голови селищної ради Верхньої Сироватки - Алли Александрової.

Двері, металопластикові вікна та склопакети

Наприкінці квітня 2017 року Хотинська селищна рада провела допорогову закупівлю металопластикових вікон та дверей. Про це повідомляє офіційний портал публічних фінансів «Edata».

Постачальником даної групи товарів було обрано фізичну особу-підприємця Сидоренко Тетяну Олександрівну з якою було укладено договір від 24 квітня 2017 року вартістю 82 тис. 457 грн.

За умовами договору ФОП Сидоренко Т.О. має надати замовнику троє зовнішніх дверей ПВХ вартістю 10 тис. 832 грн./шт., чотири металопластикових вікна зі склопакетом з енергозберігаючим склом та підвіконням за ціною 4 тис. 860 грн./шт., а також одну вхідну групу ПВХ фурнітурою, доводчиком зі склопакетами за 30 тис. 521 грн.

Додаток 5

Зазначимо, що ціни прописані у відповідному договорі загалом відповідають ринковим. Для прикладу торгова марка «Вікна КОРСА» пропонує зовнішні двері ПВХ вартістю починаючи майже з 10 тис. грн./шт. 

Додаток 6

Інші складові закупівлі Хотінською ОТГ металопластикових товарів також вписуються в діапазон ринкових цін. У цьому упевнитися можна проглянувши інтернет сторінки провідних дистриб’юторів металопластикових конструкцій.

Бетонні вироби

На початку квітня 2017 року Хотінська селищна рада провела допорогову процедуру закупівлі виробів з бетону. Про це повідомляє офіційний портал публічних фінансів «Edata».

Постачальником організатори процедури закупівлі обрали Фізичну особу-підприємця Черкас Вікторію Олексіївну, з якою було укладено договір від 10 квітня 2017 року вартістю 75 тис. 855 грн.

За умовами даного договору підприємець має надати замовнику шість найменувань виробів з бетону з моменту укладання угоди і до кінця поточного року. Мова йде про плитку тротуарну «конюшина» в кількості 400 квадратних метрів вартістю 150 грн./м2, 25 квадратних метрів тротуарної плитки «шоколадка» за ціною 100 грн./м2, 219 бордюрів по 25 грн./шт., а також двоє видів бетонних стовпчиків висотою пів і один метр вартістю 100 і 120 грн./шт. відповідно. 

Додаток 7

Варто зазначити, що ціни указані у вищезгаданому договорі досить приємні. Певною мірою навіть дешевші за середню ринкову вартість у Сумській області. Для прикладу сумська фірма «Уютный дом» пропонує плитку «шоколадка» на 115 грн./м2, що на 15 грн. на одному квадратному метрі дорожче ніж у ФОП Черкас В.О.  

Додаток 8

Тротуарна плитка «конюшина» закуплена Хотінським ОТГ за 150 грн./м2 повністю відповідає ринковим цінам даного регіону, що теж грає на користь громаді. Зазначу, що в середньому ціна на даний вид тротуарної плитки починається з 152 грн./м2

Додаток 9

Залишається тільки похвалити організаторів закупівлі за чесність, шкода лише, що з аукціонами на «Prozorro» у Хотінської селищної ради чомусь не склалося.

Бензин

З січня по травень 2017 року Хотінська селищна рада провела п’ять допорогових закупівель бензину. Про це повідомляє офіційний портал публічних фінансів «Edata».

Постачальником палива кожного разу керівництво Хотінського ОТГ обирало Товариство з обмеженою відповідальністю «Надежда Ритейл», з яким було укладено п’ять договорів загальною вартістю 49 тис. 472 грн.  

Трохи дивним є те, що селищна рада, яка територіально знаходиться в Сумської області абсолютно все паливо закуповує у фірми, яка знаходиться за декілька сотень кілометрів.

ТОВ «Надежда Ритейл» це полтавська фірма, що належить впливовим українським бізнесменам братам Станіслава та Віктора Батраченків.

За умовами договорів фірма поставила замовнику 2 тис. 140л бензину А-92 вартістю, яка коливалася з січня по травень в межах від 22,79 грн./л до 23,39 грн./л. Відразу зазначимо, що акцептовані ціни повністю відповідають ринковим реаліям на вказаний період.

Додаток 10

Варто зазначити, що за інформацією інтернет ресурсу «Донецкая правда» брати Батраченки та їх фірми в листопаді 2014 року постачали нафтопродукти, в першу чергу газ пропан, на окуповані території Донбасу. 

Проаналізувавши наше вибіркове дослідження закупівель Хотінської ОТГ зазначимо, що порушень законодавства нами не виявлено. Проте великий відсоток підозрілих моментів все ж таки присутні в закупівлях Хотінщини. Абсолютна відсутність аукціонів закривають цей мальовничий край від здорової конкуренції, в результаті чого значна частина бюджету громади освоюється недобросовісними фірмами, або взагалі фіктивними організаціями.

 Ця публікація була підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони", який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою» за сприяння Європейського Союзу.» Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю автора та ГО "Бюро аналізу політики"  і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

 

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн