Закупівлі по-корсунь-шевченківськи

Автор 

У травні 2017 року Державний навчальний заклад "Корсунь-Шевченківський професійний ліцей" оголосив тендер на закупівлю 290 тон вугілля.

Оголошення

На оголошення відгукнулися 5 постачальників: ТОВ «Кіровоградуглепостач», ТОВ «Енергопрайм», ПРаТ «Вінниця облпаливо», ТОВ «Регіон-юг-торг» та ФОП «Волощук Володимир Романович. 12 травня був проведений аукціон і визначення переможця. В результаті конкуренції найнижча запропонована ціна впала до 703 тис. Менш із тим, три найдешевші пропозиції були відхиленіза дивною логікою.

Протокол розкриття copy copy copy copy

Як і у більшості державних установ, однією з вимог для учасників було підтвердження наявного досвіду виконання аналогічних договорів від п’яти попередніх  замовників.

Так, ТОВ «Кіровоградуглепостач» подав договори, накладні і відгуки від Відділу освіти Маньківської районної державної адміністрації, Христинівської центральної районної лікарні, Відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації, Жашківського підприємства теплових мереж, та ОФП Гуць О.П. Всього п’ять штук. Але пропозиція підприємства була відхилена з таким формулюванням:

Відмова 1

Детально вчитавшись у тендерні вимоги в них виокремився такий алгоритм:

А) подайте 5 відгуків,

Б) якщо в вас є досвід співпраці з держустановами (саме це «Замовник» у розумінні Закону»»)  ви маєте подати 5 відгуків від них

В) якщо співпрацювали менше ніж з 5 держустановами – подавайте скільки є

Г) відгук від недержавного замовника не є підставою для відхилення

Ось так «5 відгуків» перетворюються у більше ніж 5, і усвідомити цю вимогу можна лише декілька разів УВАЖНО прочитати уривок.

Вимоги

Як для пункту, який має на меті впевнитись у можливості підприємства постачати необхідний товар, формулювання відмови як «досвід суттєво перевищує вимоги, тому ми вам відмовляємо» звучить більше ніж безглуздо.

На ті ж самі граблі наступив ТОВ «Енергопрайм», йому відмовили за формулюванням, майже ідентичним попередньому:

Відмова2

Ок, наступний відхилений учасник, ПРаТ «Вінницяоблпаливо», подав відгуки від 5 державних установ, що могло піти не так?

Відмова3

При цьому для відгуку не встановлено жодних технічних вимог - він пишеться у довільній формі.Доньогододані договори та товарні накладні (у чому можна переконатись, відкривши тендерну заявку підприємства), які де-факто і є тим самим підтвердженням виконання зобов’язань.

Врешті решт, переможцем стало ТОВ «Регіон-юг-торг», у пропозиції якого є достатня кількість відгуків, а у відгуках вказано всі красномовні формулювання, у повній відповідності з вподобаннями комісії. Тільки вугілля обійдеться більше на 200 тисяч дорожче…

Дмитро Бобиренко

Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн