Закупівлі Боромлянської ОТГ: перші обережні кроки в системі ProZorro

Автор 

Перш за все слід зазначити, що в системі ProZorro не зареєстрований такий організатор закупівель, як Боромлянська обєднана територіальна громада. Зате є аж три варіанти назви організатора, що містять слово «Боромля». 

Рисунок1

Загалом з часу введення в дію закону «Про публічні закупівлі» Боромлянська сільська рада провела 20 закупівель з використанням системи ProZorro. Найбільше процедур провело місцеве відділення Сумського обласного управління водних ресурсів. 

Рисунок2

Як бачимо, в основному в Боромлі використовують систему ProZorro для звітування про укладений договір, що передбачено законом для закупівель на суму більше 20 тис. грн, але менше порогу. Таких договорів станом на кінець серпня 14. У двох випадках випадках проведені відкриті торги, в чотирьох – допорогова закупівля. 

Рисунок3

Що стосуєтсья динаміки, то найбільш активно Боромлянська сільська рада зайнялася закупівлями саме в липні-серпні цього року. Можливо, це пояснюється тим, що в об’єднаній громаді стало більше ресурсів, що вплинуло на закупівлі. 

Рисунок4

Що ж найчастіше закуповують у Боромлянській громаді? Згідно даних системи ProZorro, 11 закупівель з 20 здійснених до цього часу – це нафтопродукти, паливо та електроенергія. При цьому 10 з них – це звітування про укладений договір. Здається, нафтопродукти – це такий товар, який продають чимало учасників закупівель, так що його цілком можна було б закупати через процедуру відкритих торгів, і тим самим зекономити гроші громади. Хоча, заради справедливості, слід зазначити, що загальна сума всіх цих закупівель нафтопродуктів по обліковим карткам не перевищує 100 тис. грн.

Найдорожчою закупівлею в Боромлі стало придбання автобусу «Рута 25А». Придбати автобус громаді вдалося з другої спроби, минулого року торги були скасовані через відсутність пропозицій. В травні ж цього року на торги подалося чотири учасники, переможцем була визнана одна з двох найдешевших пропозицій. Багато заощадити не вдалося, проте очікувана вартість закупівлі і так була близька до найнижчої на ринку. 

Рисунок6

Загалом, Боромлянська сільська рада тільки починає на повну потужність використовувати потужність системи електронних закупівель. Це все ще перші обережні кроки. Як і будь-який людський інструмент, система ProZorro може бути використана як на користь громади, так і на користь окремим чиновникам і недобросовісним підприємцям. У відносно невеликій громаді влада завжди ближче до потреб людей, аніж у столиці або великих містах. Сподіваємося, цей фактор безпосередньо впливатиме на якість і кількість закупівель у новоствореній громаді. Бажаємо їй стати успішною і самодостатньою!

 

 Ця публікація була підготовлена в рамках проекту "Просування реформ в регіони", який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій і «Європейською правдою» за сприяння Європейського Союзу.» Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю автора та ГО "Бюро аналізу політики"  і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу.

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн