Як позашкільна освіта відмиває гроші на конкурсних торгах

Автор 

Комунальний заклад Сумської обласної ради  - Сумський обласний центр позашкільної освіти та роботи з талановитою молоддю - провів конкурсні торги на придбання штучного покриття для спортивного майданчика (без установки).

На інформаційний запит, направлений нашою організацією, ми отримали відповідь у вигляді договору з переможцем та супроводжувальною запискою.

Ось деякі фрагменти договору:

DD11

За договором комунальний заклад СОР витратив 296 604,00 грн. (без ПДВ), тобто фактично з бюджету було витрачено 355 924,80 грн. (59 320,80 грн. це 20% ПДВ). Вражаюча сума як на прямокутник 42Х22 м (924м/кВ), ще й без установки!

Маючи всі показники, ми вирахували ціну за метр квадратний цього диво-покриття.  355 924,80 грн. / 924м/кВ у результаті отримали суму 385,20 грн.

Це при тому, що середня ціна на ринку даного продукту становить від 149,00 грн. до 170,00 грн. за м/кВ.

DD22

Можливо, комунальний заклад закупив надзвичайну (специфічну) штучну траву, щоб талановиті діти грали на свіжому повітрі? Для цього ми порівняли показники товару, що придбав комунальний заклад, та товар, що у два з половиною рази дешевший. І знаєте, ми не знайшли різниці.

Пропонуємо вам переглянути порівняльну характеристику. Спочатку фрагмент з сайту однієї з фірм, що продає подібний товар, а потім фрагмент додатку, який нам прийшов у відповідь на інформаційний запит.

DD33

Можемо зробити висновок, що відповідні працівники комунального закладу Сумської обласної ради, провівши конкурсні торги на придбання штучного покриття для спортивного майданчика (без установки), переплатили приблизно 212 704,80 грн. 

Андрій Букін

Харківська ініціативна група "Досить красти", Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн