Як «пАкращують» сквер Харитоненка

Автор 

Минулого року міська влада активно взялася за благоустрій скверу Харитоненка.

Чи взагалі була необхідності такого благоустрою – дискутувати не будемо. Поговоримо про раціональне використання коштів під час цього процесу, що ми і вирішили проконтролювати.

Задля цього Бюро аналізу політики направило запит на інформацію до Сумської міської ради щодо підрядників і суми бюджетних коштів, витрачених на роботи з благоустрою скверу. З другої спроби отримали відповідь.

vidpovid

Отже, на капітальний ремонт скверу ім. І.Г. Харитоненка управлінням інфраструктури міста в 2013 році передбачено 957 тис. грн. Відповідно до законодавства, роботи з будівництва на суму менше 1 мільйона гривень не потребують проведення тендерної процедури. Тож розпорядник коштів, на той час – управління житлово-комунального господарства та благоустрою, фактично на свій розсуд обирає підрядні організації.

Підрядниками з так званого капітального ремонту скверу є ТОВ «СБМК РЕСПЕКТ -СТРОЙ», яке виконує роботи вартістю 789 тис. грн., та ТОВ «ШАІМ СТРОЙ», яке має освоїти 149 тис. грн.

dogovor

Одним із засновників ТОВ «СБМК РЕСПЕКТ -СТРОЙ» виявився такий собі Максим ЛЯХОВ, який є директором підприємства ТОВ «МАЙСТЕР КОМФОРТ». Останнє зустрічалося в сумнівних схемах КП «Сумижитло» в період менеджмента мерської партії «Рідне місто». В тих же схемах брало участь і ТОВ «ШАІМ СТРОЙ». Тобто раніше через ці контори проходили кошти «Сумижитла», тепер – управління інфраструктури.

Проте найбільше вражає інше. У минулому році в цьому сквері поклали нові газони. За інформацією ЗМІ, вартість роботи - 99 тис. грн.

2012

А вже цьому році газони понівечили: де протягували електричні кабелі, де клали плитку.

2013

Коли у 2006 році наш міський голова йшов вперше на вибори, один  із пунктів його передвиборчої програми був: «Спочатку труби, а потім дороги». Мабуть, доцільно було б користуватися цим принципом і стосовно газонів. Адже ці роботи виконуються за рахунок  коштів платників податків.  

Олег Очкалов

Виконавчий директор "Бюро аналізу політики"

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн