Як нас грабують

Автор 

 

Коли я аналізую проведення тендерів у нашій області, одразу ж мрію про розміщення в усіх (або хоча б незалежних ЗМІ) рубрики «Як нас грабують». Є дуже цікаві випадки.

Так, ще у минулому році Бюро аналізу політики вивчило тендер, оголошений Управлінням житлової політики, комунального господарства та благоустрою Сумської міської ради. Він стосувався надання послуг у рослинництві (догляд за газонами) у м. Суми в період з травня до кінця жовтня 2012 р. Ціна питання всього-нічого - 778 900,00 грн. Сума як для бюджету міста – ого!

У нелегкій битві на тендерному конкурсі зійшлися КП «Зелене будівництво» Сумської міської ради та таке собі ФОП Шевченко Ігор Валерійович.

Угадайте з трьох раз – хто виграв? Ви вгадали: досвідчене підприємство з розгалуженою інфраструктурою, кваліфікованою командою та потужним технічним забезпеченням, в яке місто за рахунок наших податків вклало чимало коштів, благополучно програло тендер.

Другий учасник запеклого двобою - нікому не відомий, окрім хіба що державного реєстратора. Він виграв. Ну, уявіть, якийсь Шевченко Ігор сам саджає квіточки? Ні. Він узяв на підряд «Зеленбуд». Тобто всі як «пахали», так і «пашуть».

У таких випадках схема проста. Кріпаки «пашуть», а якийсь ФОП – збирає усі вершки. Відсотків 20-30 навару. Ну і звісно – заносить долю куди треба. Цікаво, а як було в нашому випадку? Думаєте, по-чесному?

Ми у минулому році почали «крутити тему». І що ж? ФОП Шевченко І.В. ліквідувався, забравши з собою кошти громади.

І вже цього року в тендерній битві зійшлися комунальний «Зеленбуд» і ТОВ «Брокінвестгруп». Комунальники знову програли тендер. Так вийшло.

І тут ми дізнаємося, хто ж директор фірми переможця. Ба, знайомі обличчя. Звичайно, це ж той самий Шевченко І. В. І засновник фірми – також він.

Грабунок міста продовжується?

Олег Медуниця

Експерт "Бюро аналізу політики", депутат Верховної Ради України

Сайт: politanalityk.com

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн