Управління судової адміністрації Харківщини вкрало 91 550 грн. на оборудці з відеообладнанням

Автор 

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Харківській області провело тендер на закупівлю апаратури для записування та відтворення звуку й зображення.  Інформація про тендер була надрукована у «Віснику державних закупівель» № 49(792) від 24.06.2013 року під №140714.

На підставі Закону України «Про доступ до публічної інформації» Бюро аналізу політики направило інформаційний запит до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області з проханням надати копії господарських документів та додатків для проведення громадського контролю за державними закупівлями, які підлягають оголошенню.

Відповідь надійшла 07.08.2013 р. Управління посилалось на тендерне законодавство щодо строків укладання договорів. У листі (у передостанньому абзаці) в. о. начальника пан Черняк В.І. «записав» тендерну документацію до службової інформації, що належить до категорії інформації з обмеженим доступом.

Додаток1

Якщо перефразувати, відповідь така: «Інформацію не надамо (строки укладання угоди ще не пройшли), і нам більше не пишіть».

***

30.09.2013 р. ми надіслали повторний запит на Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Харківській області з тим же проханням.

Вдруге відповідь отримали на електронну пошту організації, з усіма додатками.

І у відповіді знайшлося те, що так ретельно приховували чиновники. Ціни на всю продукцію, що закуповувалася Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Харківській області, майже вдвічі перевищують ринкові.

Зробивши нескладні математичні розрахунки, можемо стверджувати:

251750,00 грн. -  загальна сума тендеру, тобто кількість коштів витрачено на придбання обладнання;

160199,46 грн. -  кошти відповідно до реальних цін на продукцію (роздрібна ціна, навіть не опт);

91550,54 грн. -  сума, на яку завищили тендер.

Як висновок, держава втратила на оборудці з відеообладнанням (тендер Територіального  управління Державної судової адміністрації України в Харківській області) – 91550,54 грн.

«Хто заробив на цій оборудці?» і «Хто буде відповідати?» - на ці питання має відповісти Генеральна прокуратура, до якої Бюро аналізу політики підготувало звернення за фактом корупції у Територіальному  управлінні Державної судової адміністрації України в Харківській області.

Андрій Букін

Харківська ініціативна група "Досить красти", Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн