У Полтаві за рахунок обласного бюджету хочуть видати книг на 112 тисяч гривень

Автор 

Коли людина приходить до чиновника скаржитись на розбиті дороги, на протікаючий дах у будинку, на відсутність освітлення на вулиці, вона чує одну і ту ж саму відповідь – нема грошей. Але, як виявилося, така проблема існує не в усій країні. Зокрема, бюджет Полтавської області, настільки наповнений, що обласні чиновники не знають куди витратити кошти місцевої громади, і вирішили… видати за державний кошт книги місцевих краєзнавців та письменників.

хрень 1

та «Національне відродження Полтавського краю: тернистий шлях до свободи.», автор Ревегук В.Я.

хрень 2

Процедура проведення тендерів шляхом переговорів з одним учасником, пояснювалась тим, що автори чи їх спадкоємці мають авторські договори з видавництвами.

хрень 3

хрень 4

На жаль, у даних обґрунтуваннях, не зазначено, який обсяг сторінок мають ці книги. Тому, ми не можемо з упевненістю сказати чи відповідають акцептовані ціни ринковим. Але, дуже вже дивною видається сума у 82,2 тис. грн. за друк 1000 примірників книги «Роси дитинства» В.О. Тарасенко. До речі, видання саме цієї книги ще у серпні 2013 року активно лобіювала тодішня обласна влада на чолі з «Партією регіонів». То ж, ми, вирішили проаналізували ціни на видання книг у декількох видавництвах, зокрема – «Зелений пес», «Лілія», та «Каменяр», і дійшли висновку, що видати книгу обсягом близько 500 сторінок, коштує значно дешевше – від 50 до 65 тисяч гривень за 1000 штук.

Але, як би там не було, чи варто під час війни і кризи втілювати в життя сумнівні рішення «папєрєдніків» щодо видавництва книг за рахунок обласного бюджету? Кожен, я гадаю, відповість на це питання сам.

Максим Паляниця

Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн