У Харкові переплатили 80 000 грн. за картоплю

Автор 

31 січня 2014 року відділ освіти Харківської районної державної адміністрації  провів державну закупівлю за кодом 01.13.5 – картопля в обсязі 40 т на потреби школярів Харківського району. Переможець конкурсу - ФОП Якутенко Юлія Олександрівна з акцептованою пропозицією у 280 000 грн.

Далі мовою цифр. Не важко порахувати, що ціна за кілограм становить 7 грн. І все б нічого: діти нагодовані, гроші витрачені правильно та раціонально. Чекайте. Я сказав раціонально?! Де там! Купували ж оптом, а це означає, що і ціна має бути геть інша.

І правда, станом на 31 січня ціна за кілограм картоплі вищого ґатунку за даними з сайтів Агротендер.com.ua, Сільськогосподарської дошки об’яв України та Українського науково-дослідного інституту продуктивності агропромислового комплексу варіюється від 4,5 до 5,2 грн./кг. Відтак можемо припустити, що вчергове по кишенях злочинців та корупціонерів розійшлося близько 80 000 гривень.

Хочеш змінити світ – зміни себе. Часто махінації посадовців відбуваються саме через нашу пасивність та нездатність їх проконтролювати. Тож спершу маємо «перезавантажити» свою «картину світу» і активно відстоювати свої права та свободи.

Можливо, хтось запитає, де шукати винних у цьому випадку. Я вважаю, що слід почати з відповідального за проведення торгів обох закупівель - Ясюкевич Людмили Володимирівни. А решту інших, не менш цікавих питань їй поставлять представники спеціалізованих органів.

Андрій Букін

Харківська ініціативна група "Досить красти", Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн