"...Тот получит водокачку"

Автор 

У радянських комедіях було показано образ домоуправителя. У «Іван Васильович змінює професію був комічний і наче трохи не весь Бунша, а в «Діамантовій руці» був показаний чудовий образ прохаваного домоправителя, яка нагинала бідних жильців.

З того часу нічого не змінилося.  Нам здається, що вони трішки пришелепкуваті. А вони тільки в таких грають. Вони прохавані. Бо це класний бізнес. Основу бізнесу складає надуманий тариф, де записується багато робіт і зобов’язань. Насправді актуються роботи, яких не було. У акті написано, що у підвалі замінили сто метрів труб, а насправді п’ятдесят. Ну, чи жодної. Вінець бізнес-схем – це коли квартал прибирає один прибиральник, а по документах – двоє. Просто одна зарплатна картка (хай і з мінімалкою) лежить у сейфі директора. І у нього таких мертвих душ – душ двадцять.

Найприкольніше ж тут те, що сівши на схему ЖЕК виманює гроші лише у замовників послуг – простих жителів. Бюджетних коштів там немає. І директор ЖЕКу, обібравши людей може сміливо боротися з корупцією у місті і державі. Ібо нєфіг з бюджету тирить.

Тому бути  управляючим ЖЕКом – вигідно.

У Сумах близько 2000 будинків. Закон, згідно реформи, зобов’язує усі будинки вибрати такі ЖЕКи, які й будуть за будинками доглядати. І тут 27 червня оголошують конкурс на цих, скажімо, управдомів. Лоти сформовані по територіальному принципу. Тобто жителям підсовують уже існуючі ЖЕКи. З напрацьованими схемами. Справа правильна, тому за це голосують не тільки провладні, а і опозиційні члени виконкому: Байдак, Кучменко і Моїсеєнко.

Хопа, а через 4 дні публікується рішення виконкому. А там не вистачає 183 будинки. І всі великі, багатопідїздні. Ну, «жирні». Ой, якось невдобно виходить: це як купили ви машину, а вона без колес. Опозиційні виконкомівці кричать «Алярм, ґвалт». Міська влада робить вигляд, що так і було. Хоча засідання виконкому писалося на камери і є у вільному доступі. Але це як у філологічному спорі: як правильно па рускі: «класть ілі лажить»? В сенсі, на людей.

Але ця комедія має продовження. На цей ласий ринок комунальних послуг вирішило зайти дві всеукраїнські фірми, які працюють вже в багатьох містах. За рахунок великих обсягів і продуманої логістики вони виставляють менший тариф і реально можуть виграти конкурс. Тобто «свої» можуть пролетіти. І ось 1 серпня виконком приймає рішення перенести конкурс на 30 жовтня. Всупереч регламенту і щоб не писалося на камери засідання, виконком проводять «у робочому порядку». Це коли членів виконкому обходять окремо і вони (крім трьох) проект рішення просто підписують. Незаконно? Плювати.

Тепер 30 жовтня можна сказати: ну не розумно ж на зиму на переправі міняти коней? І спустять все в унітаз.

Піпл схаває. Правоохоронці зроблять вигляд, що сплять. Занавіс.

Віктор Бобиренко

експерт з гуманітарної та молодіжної політики, тренер, публіцист, екс-начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн