Тендерні взаємовідносини: полтавські освітяни та ФОП Сергієнко

Автор 

Аналізуючи «Вісник держзакупівель», бачимо, що улюбленцем полтавських освітян у цьому сезоні є ФОП Сергієнко В.І. Він став переможцем більшості тендерів, які проводили райвідділи освіти.

яяя тендери

Але, щодо прозорості проведення деяких закупівель, виникають певні сумніви.

Так, наприклад, 20 лютого 2015 року, відділ освіти Кобеляцької РДА, шляхом запиту цінових пропозицій, закупив 23,2 тонни молока із вмістом жиру 2,5%. Переможцем тендеру став ФОП Сергієнко В.І., який запропонував ціну за даний обсяг закупівлі – 196,04 тис. грн.

яяя молоко акцепт кобеляки

Проте, згідно з інформацією, що міститься у «Протоколі розкриття пропозицій конкурсних торгів», ТОВ «Лубенський молочний завод» запропонував ціну, що на 4 000 грн. меншу від Сергієнка. Чому ж переможцем торгів було визнано саме цього ФОПа – незрозуміло. Адже, відповідно до того ж «Протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів», у ТОВ «Лубенський молочний завод» були наявні всі необхідні документи. «Протоколу про відхилення пропозиції конкурсних торгів» на сайті «Віснику державних закупівель» нема. Так само, як нема і будь-яких інших документів, що стосуються проведення даного тендеру.

яяя молоко пропозицiя

20 лютого 2015 року вже згадуваний відділ освіти Кобеляцької РДА та відділ освіти Полтавської РДА шляхом запиту цінових пропозицій закупили масло вершкове з вмістом жиру не більше ніж 85%. Переможцем, звичайно ж, став ФОП Сергієнко. Але здивувало інше. Так, відділу освіти Полтавської РДА 1 кг масла обійшовся у 78,6 грн., а відділу освіти Кобеляцької РДА – у 53,42 грн. Чим пояснити таку різницю – чи то вищою якістю масла для полтавських школярів, чи то «відкатом» – з тендерної документації незрозуміло.

яяя акцепт масло полтавяяя а

яяя молоко акцепт кобеляки

Це вже не перші зловживання, виявлені експертами «Бюро аналізу політики» під час проведення тендерних закупівель у сфері освіти. (http://politanalityk.com/blogs/vidmova-vid-ukladennia-dohovoru-mekhanizm-tendernykh-makhinatsii.html), (http://politanalityk.com/blogs/udvichi-dorozhcha-kartoplia-dlia-poltavskykh-shkoliariv.html). Тому, найближчим часом буде підготовлено звернення до компетентних органів з приводу висвітлених у публікація зловживань.

Олег Колєсніков

Експерт Бюро аналізу політики у Полтавській області

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн