Сумський Нацбанк заплатив за свою охорону мільйон гривень

Автор 

Обласний Нацбанк за процедурою «Закупівля у 1-го учасника» замовив послуги у Сумської Держслужби охорони за більш, ніж 1 млн. грн. Хоча, теоретично: у тендері мали можливість брати участь УДСО з інших регіонів України.

NBU

На початку поточного року Управління Національного банку України в Сумській області замовило послуги охорони. Їх буде надавати Управління Державної служби охорони при УМВС в Сумській області. Дана інформація міститься на офіційному сайті «Вісника державних закупівель».

Тендер був проведений за процедурою «Закупівля у одного учасника». В обґрунтуванні застосування саме такої процедури зазначено, що дослідження ринку охоронних послуг в Сумському регіоні показало відсутність суб’єктів господарської діяльності, які мають дозволи на придбання, зберігання, використання бойової вогнепальної зброї при охороні державної та іншої власності.

Виникає питання, чому ж не відбулися чесні конкурсні торги з декількома учасниками –представниками інших областей? Як, наприклад, у березні Донецька обласна рада провела конкурс на аналогічні послуги між двома учасниками: УДСО при ГУМВС України в Донецькій області та УДСО при ГУМВС України в Луганській області. Аналогічно міг би вчинити і Сумський Нацбанк. Адже йдеться про значну суму – 1,044 млн. грн. Можливо, державна служба охорони з іншого регіону надала б такі послуги за меншу суму? Таким чином можна було б заощадити кошти для місцевого бюджету.

Андрій Букін

Харківська ініціативна група "Досить красти", Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн