Студентській революції – 7 років

Автор 

Це відбулося 10 серпня 2004 року. Указом Президента України Кучми Л.Д. було відмінено інший Указ цього ж таки президента «Про створення Сумського національного університету». Горезвісний СНУ безславно лопнув. А для Сумської громади це стало першою справжньою перемогою. Сумські 20-літні студенти разом зі своїми викладачами та батьками, усіма небайдужими довели: свою волю і своє право бути гордими людьми можна захистити. Власне це було уроком для всієї України.

Не знаю, хто і що виніс для себе з усього того, але для мене відклалося головне – активна меншість може творити революції. Судіть самі. Через студентську революцію на траві пройшло трохи більше 700 студентів. Це при тому, що їх у місті Суми на стаціонарах тоді навчалося 17 тисяч. Тобто активно в боротьбу за свої права включилося лише 5% студентів. Решта або позіхали, або говорили, що нічого не вийде, або «як би чого не вийшло». Багатьох студентів «тупо» не пустили батьки, які так і не зрозуміли, що щастя не дається просто так, за нього потрібно боротися. І не лише щастя у особистому житті, а і щастя бути простими, але гордими людьми.

Покоління тих студентів вже ніколи не зламати. Вони впевнені у собі, і у тому, що сила не в грошах і владі, а у правді.
Звістка про відміну Указу Президента застала сумських студентів під час вимаршу до Києва.

Було багато щирої радості, натхнення, і… вперше в поході – шампанського.

А за плечима було три місяці протистоянь, непевності і невпевненості, страху і сліз.

12 травня на перший мітинг протесту прийшло менше сотні студентів (дехто прикриваючи обличчя хустинками), власне, не студентів на мітингу було більше. Проте, слідом за першими прийшли інші. Потім іще інші. А потім їх стало достатньо для того, щоб перемогти.

Це урок всім нам! Хто хоче і не боїться – той зможе!

Зі святом Вас, Горді Люди!
Слава Сумським студентам!
Слава Україні!

Віктор Бобиренко

експерт з гуманітарної та молодіжної політики, тренер, публіцист, екс-начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн