Скільки коштує молоко для школярів Сумщини

Володимир Чепік

Експерт у сфері бюджету, містобудування та земельних відносин, менеджер соціологічної групи ГО "Бюро аналізу політики". Має досвід роботи на керівних посадах в органах місцевого самоврядування 9 років; за напрямками містобудування,…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
17 квітня 2015

Порівняльний аналіз: за якою ціною і в кого купують молокопродукти для шкіл області. Проаналізуємо Охтирку, Ромни, Конотоп та Лебедин – міста обласного значення.

У Конотопі та Охтирці постачальником є ТОВ «Мастерпродукт -2005», яке зареєстроване в м. Суми.

Прикметно, що ТОВ «Мастерпродукт-2005» виграє більше 50% тендерів на закупівлю молокопродуктів у Сумській області. А незмінним «конкурентом» товариства є ФОП Зеленський Альберт Євгенійович. Мабуть, лише цей підприємець діє за олімпійським принципом – головне не перемога, а участь.  Завдяки участі ФОП Зеленський А.Є., у конкурсах неодноразово перемагало ТОВ «Мастерпродукт-2005». Адже в іншому випадку торги були б визнані такими, що не відбулися.

Як наслідок, для Охтирського відділу освіти молоко продають за ціною 9,5 грн./літр, а для Конотопського – 10,2 грн./літр. Договір постачання укладено на весь 2015 рік.

А от в Лебедині тендер на закупівлю молока був двічі відмінений через недостатню кількість учасників.  Відповідно до законодавства, в таких випадках застосовується переговорна процедура. За такою процедурою і було укладено договір з Лебединським ВПУ лісового господарства. Інколи чиновники зловживають при закупівлі в одного учасника, але Лебединський відділ освіти є приємним винятком – ціна молока склала всього 7 грн./літр.

Найдорожче молоко питимуть школярі Роменщини. Участь в торгах взяло два місцевих підприємці: Шахов О.В. та Маслій О.О. Переможцем  оголошено Шахова О.В., а вартість одного літру молока склала 11,2 грн. Слід врахувати, що у вартість включена і доставка до віддалених шкіл району.

яяя Молоко і освіта2

Зауважимо, що середня роздрібна ціна на молоко в квітні коливається від 9 до 10 грн. за літр.

Публікацію створено в рамках проекту «Створення і впровадження державної системи контролю за коштами «Відкритий бюджет», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки Європейської Комісії в Україні.

Цю публікацію було створено за підтримки Європейського Союзу. За зміст публікації повну відповідальність несе Володимир Чепік. Зміст публікації не є відображенням офіційної позиції Європейського Союзу.