Штани і безвідповідальність

Автор 

На Спаса зі мною сталася  прикра неприємність. І винуватий я сам. Я безпідставно довірився міській владі. Як відомо, недавно у нас реконструювали Театральну площу. За бюджетні кошти. Я плачу багато податків до міської скарбниці. І мені було приємно думати, що красиві лавочки, своєрідною алеєю виставлені на площі, ну хоча б кілька із них, з’явилися тут завдяки моїм податкам.

І я, цим тихим і святковим днем присів на лавочку з друзями.   Щоправда, радість захмарювало те, що у суцільну спеку на Театральній ніде немає тіні. Згадався Щербань. Він свого часу, умів робити своєрідний «твікс». І добру справу зробити, і заробити на цьому.

Коли реконструювали Сотню далекого 1999 року, Щербань заставив підприємців міста скидатися на цю затію. А потім, давши підряди своїм – заробив на цьому. Але зробили по­-людськи. Плитка досі ще лежить (а ту, яку кладуть зараз сиплеться після першої ж зими). А біля лавочок висадили дерева, які дають тінь. І тепер відпочивати там дуже приємно. Але важко. Тому, що там де затишок – є люди. На Театральній людей мало. Бо спека. І про дерева у мерії ніхто не подумав. Красиво, але користі немає. А є злий нежданчик.

Сів я, значить, на лавочку. Довго сидіти не виходить. Пече. Спробував встати. І ось. Лавочки, як виявилося, зробили із сосни. А в жарку погоду вона виділяє смолу. І мої нові джинси мають смоляну пляму.

Тут же друзі почали обговорювати інцидент. Тим більше, що з плямою виявився іще один. Компанія у нас була чималенька. І мені довелося робити зауваження друзям. Ну не можуть же інтелігентні люди (у всіх 1-2 вищих освіти) такими словами говорити про мера. Кругом нас бігають наші діти. А якщо вони потім у дитсадку,  чи молодшій школі повторять це? Яку думку у молоді ми формуємо про місцеву владу?

Ну не сам же мер, дійсно, вкопував лавочки-пастки для людей? Просто у мера погано з кадровою політикою. Хтось його дуже підставляє, роздаючи підряди безнадійно тупим людям. Які зі свята можуть зробити дискомфорт, проблеми і банальну втрату у сімейних бюджетах.

Слава Богу, що бабушкі не ходять погрітися на Театральну площу. Бо у моєму бюджеті нові джинси (бо цим таки хана) дірку не проб’ють. А у бабусі. А це вже прямі електоральні втрати.

Усі ми люди. І розуміємо, що друзям мера потрібно заробити на підрядах, освоюючи бюджетні кошти. Їх у місті після децентралізації багато. Але потрібно, щоб замовники реконструкції об’єктів проводили роз’яснювальну роботу з підрядними організаціями на тему: «Як заробити з бюджету не підставивши мера». І тоді я буду спокійний за його наступну каденцію.

Віктор Бобиренко

експерт з гуманітарної та молодіжної політики, тренер, публіцист, екс-начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн