Що потрібно зробити на наступному Майдані (відеоблог)

Віктор Бобиренко

Керівник експертної групи Бюро аналізу політики. Навчався в Національній академії державного управління. Магістр державного управління, політолог, політтехнолог. Вивчає ментальні риси та динамічний стан основних етносів сучасності. Спеціаліст з виборчих технологій.…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
25 листопада 2020

Пропоную Вашій увазі новий ролик! Про те, що потрібно зробити на наступному Майдані.

Наприкінці листопада ми завжди згадуємо новітню історію та говоримо про гідність і цінності.

14 років тому в Україні відбувся помаранчевий Майдан проти фальсифікації виборів. Сім років тому розпочався Євромайдан проти зміни політичного вектору кліки Януковича із Європи на Митний союз із Росією.

Насправді ж обидва Майдани були, по-перше, проти Росії і спроб загнати нас у залежність від Кремля і, по-друге, ми не дали витирати об себе ноги. Ми стали націю на трьох лозунгах: "Україна понад усе!" "Свобода ціни немає!" та "Гідність вища за життя!".

Це коштувало нам життів сотні найкращих. А потім, з початком російського вторгнення, ми втратили території Криму та частини Донбасу і втратили тисячі життів.

Зараз багато хто задається питанням: "Чи буде новий Майдан? Коли він можливий і яким він буде?"

Українцям нав'язується думка, що головними викликами для України є агресивна політика Кремля як зовнішній виклик так і корупція як внутрішній виклик.

Ну це не зовсім так. По-перше, корупція має бути персоніфікована. Це Коломойский, Пінчук, Ахметов, Медведчук. А по-друге, як вам: якщо у нас не буде корупції, але ми будемо жити в "юго-западном федеральном округе"?

Навіщо нам порядок при окупації? Ми вже бачили і советский, і німецький порядок. Концтабори і голод однакові у всіх авторитарних режимах.

Насправді після введення системи "Прозоро" корупції стало значно менше.

Навіть зараз на дорогах "великого крадівництва" Президента Зеленського крадуть менше, ніж при Януковичі.

Але люди впевнені, що більше. У чому ж тут парадокс? А справа в тому, що просто при Януковичі не було механізмів дослідження корупції. Але головне - усі телеканали про це мовчали, бо якраз хазяї цих каналів і грабували країну.

Про схеми і методи корупції можна було говорити лише в інтернеті, але соцмережі 7-10 років тому були малопотужними.

А от коли при Порошенку прижали хвіст Коломойському, ситуація змінилася.

У Порошенка було лише два лояльних канали. Зате "95 квартал" на плюсах та усі інші телеканали із пулу олігархів + промосковські телеканали поливали брудом Порошенка та його оточення, фактично зомбуючи народ стосовно дійсного стану справ з корупцією.

14 новинних телеканалів і куди б ви не переключилися вам з кожного утюга кричать про зраду, Мальдіви, Свинарчуків. Причому телеканали розкидають це по своїй аудиторії, а представники неурядового сектора розганяють зраду по соцмережах. Ми побачили парадокс: корупції стало менше, а говорити про неї стали більше. От народ і повірив. А тут ще й Зеленський зі своїм "Думай... те!"

Зараз і у Зеленського схожа ситуація:  частина каналів ще лояльні до нього, але частина вже розганяє зраду, нищачи його рейтинг.

Я сам люблю кошмарити владу, я сам послідовно проти корупції, але давайте домовився і не будемо ставити в один ряд корупцію і війну за незалежність.

У нашій війні є зовнішній і внутрішній ворог і всі вони персоніфіковані, усі мають прізвища.

Тим більше, що місцеві вибори показали: наш народ дуже толерантний до корупції. У більшості обласних центрів переобрали мерів під гаслом: "Він конечно ж краде, але людям жить дає."

Тож якщо проти корупції народ вийти не готовий, то що може стати приводом для нового Майдану?

Лише дві речі. Перша - це спроба Зе!команди розвернутися в бік Москви і вони замість виборів на Донбасі 31 березня отримують вибори нового президента вже в квітні.

І друге - це дефолт або різке погіршення економіки стараннями олігархів та найближчого оточення Зеленського.

Якщо Майдан і буде, він може бути лише антикремлівський або антиолігархічний, або і те, і те разом. І до нього необхідно готуватися, щоб він став не просто бунтом. Тому нова революція має зробити наступні речі.

Перше - революційно перезавантажити систему правосуддя: те, що не можна зробити через політиків, можна зробити через революцію і революційну доцільність.

Судді Конституційного Суду, впевнений, охоче підуть у відставку, якщо їх про це попросять ветерани на Майдані.

Друге - повернути інформаційне поле державі: націоналізувати усі олігархічні канали. Політично це зробити неможливо. Революційно - так.

Третє - зробити все, щоб агенти впливу Кремля, якщо вони втечуть, більше ніколи не змогли повернутися в Україну.

Але треба не дати популістам переглянути права на власність, тому що революція - це не бунт черні, це повстання власників. Революція має визріти і багато хто захоче, щоб вона стала кривавою. На це треба зважати. Хоча нинішній режим впаде при першому рипі, бо, на відміну від Білорусі, наша поліція не пов'язана з владою кров'ю. Тому все відбудеться швидко. Україна переможе. Доведено попередніми Майданами.