Розпил по-сумськи, або як без конкурсу покласти 33 мільйонів гривень у плитку шістьма пов’язаними фірмами

Автор 

Після проведеної урядом бюджетної децентралізації в місті Суми з’явилися додаткові кошти на вирішення потреб територіальної громади. Керівництво міста не придумало нічого кращого ніж закатати це все в плитку. 

Так, починаючи з 2015 року в Сумах почала діяти так звана програма «Евродвір». В 2016 році на благоустрій території міста було виділено 77,7 млн. грн. Як ми вже зазначали, більшість зазначених коштів пішла на капітальний ремонт доріг у дворах багатоквартирних житлових будинків  та було розподілено управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради в ручному режимі на вісім приватних фірм, без застосування конкурентних процедур.

Так, у ході моніторингу порталу публічних закупівель «Prozorro» та єдиного веб-порталу використання публічних коштів стало відомо, що станом на жовтень місяць шість підприємств які виконують роботи по укладанню тротуарної плитки в м. Суми освоїли вже майже 33,3 млн. грн. Це ФОП Сисоєв О.В., ПП «КФ Консалтинг», ТОВ «Зеніт-Брук», ТОВ «Брук буд», ТОВ «Оптімас» та ТОВ «Брукстріт».

Мал.1 copy copy

В ході проведеного дослідження було з’ясовано, що зазначені підприємства пов’язані між собою засновниками та місцем реєстрації. Власником та директором ТОВ «Брук Буд», «Зеніт-Брук» та ПП «КФ Консалтинг» є Сисоєв Олексій Валерійович, крім того співзасновницею перших двох є також Сисоєва Лариса Юріївна. На зазначені підприємства та фізичній особі підприємцю Сисоєву О.В. за останні п’ять місяців було перераховано більше ніж 29,5 млн.грн.

Окрім цього ТОВ «Зеніт-Брук» та ПП «КФ Консалтинг» за своїм місцем реєстрації пов’язані з іще двома підприємствами: ТОВ «Брукстріт» та ТОВ «Оптімас». Засновником останніх двох організацій є колишній керівник ПП «КФ Консалтинг» - Пінаєв Едуард Анатолійович, за керівництво якого було відкрито кримінальне провадження за привласнення коштів виділених у 2013 році підприємству на реконструкцію пішохідної доріжки біля оз. Чеха з влаштуванням лінії освітлення вартістю 3,26 млн.грн.

Мал.2 copy copy

У той час, коли уся країна переходить до прозорого розподілення коштів громади, керівництвом міста робиться усе можливе, щоб і в подальшому бюджетні кошти освоювалися лише потрібними фірмами. Так , міською владою систематично робляться кроки щодо підвищення порогів закупівлі товарів, послуг, робіт, що призводить до ручного розподілення коштів між наближеними до влади організаціями.

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. 

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн