Роздуми про бюджет.

Автор 

Що я думаю про бюджет міста Суми?

212

 

1.Бюджет міста Суми планується своєчасно. І це беззаперечний факт. Протягом останніх років місто жодного разу не входило у новий рік без прийнятого бюджету та не жило за тимчасовим розписом.

Однак, через поспіх бюджет планується неточно і змінюється практично щомісяця. Наприклад у 2016 первісний та остаточний варіант бюджету різнився майже удвічі.

 2. Бюджет формується "правильно" із дотриманням формальностей. Програмно-цільовий метод, бюджетний регламент, чисельна робоча група, електронні консультації, громадські слухання...

Та ці формальності по факту є формалізмом: програми не виконуються і підганяються під факт, бюджетний регламент відсторонює громадськість від процесу, депутатські фракції не представлені у робочій групі, електронні консультації особливо не афішуються, на громадських слухання проводяться одночасно з виконкомом напередодні затвердження сесією і часу для обрахування пропозицій громадськості просто немає.

3. Бюджет розвитку міста охоплює максимальну кількість об'єктів.

Але за рахунок розмазання коштів жоден об'єкт за рік-два не доводиться до логічного кінця, і лише постійно нарощується незавершене будівництво.

4. Бюджет міста є відкритим і доступним – він розміщений на сайті міської ради у вільному доступі.

Проте, по-перше, майже половина бюджету розвитку займає один неконкретизований рядок "благоустрій міст та селищ", деталізація якого здійснюється колись потім через титульні списки, що у вільному доступі відсутні. А по-друге, розібратися у щомісячних змінах купи тексту та таблиць для пересічного оглядача не так то й просто. Та вихід є…

5. Суми користуються платформою зручної та зрозумілої для більшості рядових користувачів візуалізації бюджетів OpenBudget.

І знов незадача…Про це майже ніхто не знає, бо відповідне посилання не винесене на сайт міськради. Та й оновлюються дані на платформі не систематично.

6. В Сумах є партиципаторний бюджет, що дозволяє членам громади безпосередньо долучитися до розподілу коштів.

Та протягом минулого року були реалізовані далеко не всі проекти-2016. І досі не оголошені результати голосування за проекти 2017 року.

Отже, думаю я що у бюджеті міста Суми далеко не все так просто і гарно, як може здається на перший погляд…

 
Максим Корнієнко

експерт Громадської комісії з питань бюджету

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн