Про волонтерів

Андрій Букін

Виконавчий директор ГО "Клуб "Шанс". Експерт з питань бюджету та охорони здоров‘я. Навчався в Українській академії банківської справи. Юрист. СумДПУ. Практичний психолог. СумДУ. Бізнес-адміністрування. Має досвід 7 років роботи у…

PLG_K2_UEF_SOCIAL_PROFILES

Сторінка у Фейсбук
05 грудня 2020

На поточному тижні я дуже багато говорив про героїв, про те, що вони живуть серед нас. Вони ходять в магазини, базари, станції технічного обслуговування і досить часто ми не помічаємо їх. Навіть не те, що не помічаємо, ми навіть не можемо подумати, що ця людина вчинила подвиг, ризикнула життям, а можливо і не один раз, щоб в нашому місті було мирне небо. Це стосується не тільки військових на фронті, це стосується і рятувальників, поліцейських, водолазів, газовиків, ну і звісно волонтерів.

І одна справа, коли про них не знають, а інша справа, коли їх ігнорують. Я особисто дуже вагався писати цей пост чи ні. Але все ж він написаний.

Декілька років ми спільно з ветеранськими об’єднаннями подаємо список волонтерів на нагородження до Сумської міської ради. Це список непересічних людей, які внесли колосальний вклад у оборону нашої країни. Вони не нажилися на війні, і на сьогоднішній день працюють на різних роботах. Частина з них продовжує волонтерити, але не так активно, як п’ять років тому. Саме в той час Вони ризикували життям, забезпечуючи необхідним спочатку добровольців, а згодом і солдат Збройних Сил України.

Це всі відомі люди, але в обмежених військових колах. Я впевнений, що міський голова більшість з них знає особисто. Але вони йому не подобаються по політичних чи інших причинах. Коли ми говоримо про відзначення людей, тут мова має йти про вчинки людей, а не про політичні переконання чи суб’єктивне ставлення до людини.

Мені б хотілося, щоб міський голова Сум вийняв голову з піску і зробив крок на зустріч до волонтерів. Ми просимо відзначити певних сумчан Почесними відзнаками «За заслуги перед містом» ІІІ ступеня.

До Дня Конституції, до дня Незалежності, до Дня міста, на Покрову – перед усіма цими святами були написані листи на відзнаку. Але не було публічного звернення, щоб це не здавалося політичною агітацією чи передвиборчою маніпуляцією.

Сьогодні, у Всесвітній День Волонтера не сказати про це публічно було б злочинно. Олександр Миколайович, коли Ви наступного разу публічно десь заявите про свою вдячність простим людям за допомогу у обороні країни чи подоланні епідемії, чи допомогу у будь-якій катастрофі – люди, що прочитали цей допис, будуть знати, що Ви брешете! Бо Ви ігноруєте достойне відзначення волонтерів.

Переформулюю слоган з брошури про місто Суми: «Важливо пам'ятати, важливо відзначати».

P.S. За три роки подано на відзнаки 16 осіб. Були відзначені 2! І Ви, і Ваші заступники знають про це.