Про пам'ять

Автор 

Є нормальні газети. Як "Панорама". Де можуть висвітлюватися різні думки. Є бойові партійні листки. У яких критикуються опоненти і рожевим намальовані вожді. А є ворожа пропаганда. Знайшов у поштовому ящику листівку "Наша сотня". Не знаю, куди дивиться СБУ, але ворожу пропаганду ми маємо в поштових скриньках.

Там я прочитав статтю соратника Януковича, колишнього губернатора Сумської області і заступника адміністрації президента при Януковичі Юрія Чмиря. Назва статті шокувала: «Треба брати не кредити, а відроджувати промисловість». Опа. І ці люди нас вчать не ковиряти в носі. Хто б міг подумати?

Для тих, у кого коротка пам'ять, нагадаю. Макіївський хлопець Чмирь почав свою трудову діяльність у Сумській області ліквідатором Шосткинського заводу «Свема». Саме він керував різанням на металобрухт візитівки нашої області. Може хто забув, але саме при Чмирі почалося вбивання заводів Фрунзе і Хімпрому. І якщо Фрунзе свідомо вбивали власники заводу, виводячи гроші за поставлену продукцію в офшори, то Хімпром, державне підприємство вбивався менеджерами Фірташа за простою схемою: сировина «за дорого» купувалася у своїх фірм-прокладок, а «за дешево» готова продукція продавалася знову своїм прокладкам.

Тоді Юрій Павлович не переймався розвитком промисловості, а забезпечував діяльність схем для своїх хазяїв. Служив вірно, за що й був підвищений до зам голови адміністрації Януковича. А зараз да, ми повчаємо усіх, що промисловість треба розвивати.

Може хтось забув, але саме ця команда нагреблася кредитів у Європі, а коли ті перестали давати гроші, відкредитувалися у Путіна на 3 мільярди за участь у Митному союзі. У кого ще коротка пам'ять? Саме з цього почався Майдан, який зупинив цю камарилью. Ми й досі вигрібаємо те, що натворили ці люди.

Може хтось забув, так я нагадаю. Коли розстрілювали Небесну сотню, Чмирь десяток разів того дня був у Янека. Радив, як відмазуватись перед світом за розстріл героїв. І нічого не радив про розвиток промисловості. А зараз можна.

Я дивуюся короткій людській памяті. Одна тітка, якій я розказував про подвиги Чмиря заявила мені: « Так він же Барсу побудував». От же єресь. Барсу справді побудували при Чмирі. За бюджетні, тобто наші з вами гроші. Коли у вас є 100 мільйонів і ви вкрадете половину, то на решту таки щось можна побудувати. Таку собі піраміду Хеопса.

Щербань нагнув усю область і побудував стадіон Ювілейний, який збирає глядачів раз на рік на якогось Вінніка. Чмирь зробив свою піраміду. Його з дітками показали сто разів по всіх місцевих каналах. І зазомбували тіток з хворою психікою. Вони тепер в секті Юрія Павловича.

Взагалі ватників у Сумах близько 15%. Але мені здається, що вони мають сидіти тихо. Бо «шлава путіну» без зубів говорити важко. Чи я не правий?

Віктор Бобиренко

експерт з гуманітарної та молодіжної політики, тренер, публіцист, екс-начальник управління у справах молоді та спорту Сумської ОДА

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн