Про маніпуляції на виборах

Автор 
Вибори так просто не закінчуються.
Одна з партій, кандидат якої, чи не найперший розпочав передвиборчу компанію – очевидно, що не заводить фракцію у міську раду. Але це єдина політична сила, що спромоглася організувати публічний паралельний підрахунок голосів. І сьогодні вони вдало скористалися цим фактом.
Отже на сайті online.lobodin.com був оприлюднений паралельний підрахунок голосів. Ним користувалися, як пересічні виборці, так і політичні опоненти. І вчора, коли вже було очевидно, що партія олігарх Коломойського, не потрапляє до місцевої ради, вони припинили рахувати на 96% опрацьованих результатів.
Сьогодні біля обіду, на сайті з’явилася інформація, що пораховано 100% бюлетенів і партія проходить у міську раду. Політичні опоненти відреагували блискавично. Вини оприлюднили свої результати, внутрішнього підрахунку голосів. А кандидати у депутати направилися в ТВК, для звірки та перевірки протоколів з мокрими печатками. https://cutt.ly/vgW1DxU
За пару годин у соціальних мережах з’явився пост від головного розробника паралельного підрахунку голосів. Станіслав пише: «… спасибо, что записали преодоление барьера в 5% без публикации официальных данных …» https://cutt.ly/TgW1RHy
Тобто через пару годин після фактичної оборудки, вони визнають це у своїх дописах. Але аргументують свої данні, черговими маніпулятивними фактами.
Натомість станом на 18.00 на сайті, де йшов паралельний підрахунок голосів, статистика оброблених протоколів знизилася до 97% оброблених. Тобто в обід вони опрацювали 100% бюлетенів https://cutt.ly/1gW1JkX , а на вечір 97%.
Підбиваючи підсумки сьогоднішніх новин слід зазначити, що молотківці могли зробити цю оборудку з двох мотивів:
- або це була спроба фальсифікувати вибори і у такий ганебний спосіб завести свою фракцію, оскаржуючи недійсні бюлетені, а паралельно готувати суспільство фейковими підрахунками;
- або це політичний «вибрик» перед політичною смертю партії, яка провально програла вибори у місті. І їм хотілося зробити, хоч щось на злобу дня, доки їх не забули.
Що перше, що друге є ганебним явищем і мені прикро, що люди з такими намірами намагалися пройти у представницькі органи влади.
На майбутнє, це буде нагальним досвідом для політичних партій, що може бути, якщо не вести публічний підрахунок голосів.
Андрій Букін

Виконавчий директор ГО "Клуб "Шанс". Експерт з питань бюджету та охорони здоров‘я. Експерт Бюро аналізу політики.

Події

Документи

Веб-дизайн