Полтава заплатила удвічі більше за вуличні лампи

Автор 

Тендер на лампи для вуличного освітлення розіграли дві пов’язані київські фірми. Ціна питання – майже 2,5 мільйона гривень.

У лютому Полтавське підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Міськсвітло» закупило електричні лампи для освітлення вулиць міста на суму 2 млн. 442,33 тис. грн. (оголошення про проведення закупівлі №020988, ВДЗ №176 від 26.01.2015).

Предмет закупівлі був поділений на три лоти. Участь у торгах по 1-му і 2-му лоту взяли дві київські фірми ТОВ «Аура Лайт» та ТОВ «Дженерал Лайт», харківська фірма ТОВ «Енергопостач» взяла участь у другому і третьому лоті.

Найбільше вартував перший лот – натрієві лампи високого тиску у кількості 8 200 штук (лампи ДНаТ 70 Вт, 150 Вт та 250 Вт), за які заплатили 2 млн. 192,58 тис. грн. За другий лот – лампи МГЛ (430 шт.) – віддали 249,75 тис. грн. По третьому лоту – світлодіодні лампи (50 шт.) торги не відбулись, оскільки подав пропозицію лише один учасник з м. Харків. Переможцем торгів стало ТОВ «Аура Лайт».

На сайті державних закупівель замовник торгів не опублікував інформацію про ціну за одиницю товару, але прості математичні розрахунки дали нам можливість визначити середню закупівельну вартість лампи – 267 грн. Проаналізувавши ціни на натрієві лампи у вільних джерелах, ми з’ясували, що закупівельна ціна на тендері завищена удвічі.

Фото 1

Фото 2

Фото 3

Фото 4

Фото 5

Як виявилося, київські фірми мають дещо спільне. За допомогою мережі Linked in вдалось з’ясувати, що засновник ТОВ «Аура Лайт» Сергій Білецький свого часу був заступником директора ТОВ «Дженерал Лайт».

Фото 6

Фото 7

За інформацією сайту «Наші гроші», ТОВ «Аура Лайт» у 2014 році продало за тендером КП «Донецькміськсвітло» такі самі натрієві лампи за ціною удвічі дорожчою за ринкову. Тоді участь у тендері також брало ТОВ «Дженерал Лайт».

Максим Паляниця

Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн