Покращення доріг у Конотопі. Реальність чи міф?

Автор 

Управління ЖКХ Конотопської міськради системно та наполегливо залучає кошти з бюджету на покращення доріг у місті.

Здавалось б, треба радіти. Але… відповідно до  умов останнього тендеру на «Капітальний ремонт доріг міста» (розкриття конкурсних пропозицій відбулося 12.09.2013 р.)  передбачається покращити конотопські шляхи аж на 4 985 584,00грн. Ось тут і починаються дива.

Логічно, що таку суму коштів повинно було би освоювати потужне підприємство з розвиненою інфраструктурою та матеріально-технічною базою - наприклад, ДП «Сумський облавтодор». Тим не менш, вкотре підприємство навіть не подало заявку на участь у конкурсі. Натомість у тендері взяли участь лише приватні підприємці -  ФОП  Оганесян Маіс Суренович та ФОП Мртеян Вачик Бахтоєвич. Переможцем з цього двобою вийшов перший учасник.

Подібні «конкурси», як правило, викликають великі підозри. По-перше, сумніви викликає спроможність підприємця-переможця виконати належним чином капремонт. По-друге, незрозумілою залишається пасивна позиція ДП «Сумський облавтодор», що скидається на підігрування чиновникам у якійсь прихованій корупційній схемі.

До речі, схема нагадує оборудку з капремонту доріг у Лебедині у квітні цього року. Тендер на 1 077 511,2 грн. тоді отримало ТОВ «Техкомресурс», а вищезгадане ДП «Сумський облавтодор» не взяло навіть участі у торгах. Про це 17 травня 2013 р. згадувалося на сайті м. Конотоп http://konotop.in.ua.

Тоді «на ліво» пішов мільйон гривень, тепер – 5. У переможців є два-три місяці на освоєння коштів і ремонт доріг. Все, що буде зроблено і не зроблено, скоро приховає перший сніг. А навесні ми з вами оцінимо ефективність вкладених коштів та професійну придатність підрядників, підраховуючи ями та тріщини на конотопських дорогах. 

Олег Очкалов

Виконавчий директор "Бюро аналізу політики"

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн