Подарунок у чверть мільйона, або оборудки «Укртрансгазу»

Автор 

19 вересня 2013 року ПАТ «Укртрансгаз» для своєї філії «Управління «Укргазтехзв’язок» закупило 188 000 м³ метану за ціною 7,98 грн. за кубічний метр. Повідомлення про закупівлю було оприлюднено у «Віснику державних закупівель» № 63 (806), від 12.08.2013р.,  номер оголошення 157402.

 

Таку «економну» пропозицію подав переможець тендеру - державне підприємство «Укравтогаз», що є дочірнім для НАК «Нафтогаз України» (акцепт закупівлі підтверджує цей факт). Якщо порівняти цю ціну з ринковою, яка на АГНКС України зараз коливається у межах 6,5-6,65 за той же кубометр, то про перемогу говорити важко.

Особливо, коли це стосується бюджетних коштів, що виймаються з кишені пересічного громадянина. Натомість можна сказати, що одне державне підприємство «подарувало» іншому близько чверті мільйона гривень. Це, може, й добре для ДП «Укравтогаз» (воно отримало надприбуток), а от бюджет підприємства «Укргазтехзв’язок» втратив майже 250 тис. грн. Чи були ці кошти зайвими, чи непотрібними – то філософське питання. Але представникам державних підприємств треба відповісти за таку закупівлю. 

>
Ірина Гамбарян

Експерт Бюро аналізу політики у м. Донецьк

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн