Переговорили і домовились – купили труни дорожче від ринкових цін

Автор 

Полтавський спецкомбінат витратив півмільйона гривень на придбання трун.

Полтавське комунальне підприємство «Спецкомбінат похоронно-ритуального обслуговування» у лютому закупило труни на загальну суму 519,775 тис. грн. (оголошення про застосування переговорної процедури закупівлі №046776, «ВДЗ», №190 від 12.02.2015 р.). Закупівля відбулася з використанням переговорної процедури, оскільки двоє попередніх торгів було відмінено, тому що на конкурс подалися менше двох учасників. А якщо бути точнішим, то – на конкур не надійшло жодної пропозиції. Після аналізу документації конкурсних торгів ситуація стає зрозумілою. Вимоги до технічної та якісної характеристики трун прості – згідно РСТ УРСР 1634-89 «Труни. Загальні технічні умови». А от вимоги до учасників – на порядок вищі.

Відповідно до документації конкурсних торгів, тендерний комітет вимагав від учасників:

- довідки у довільній формі про наявність в учасника обладнання, матеріально-технічної бази та працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;

- копії листів-відгуків замовників про якість та своєчасність виконання договорів поставки аналогічних товарів та копії договорів поставок до вказаних листів;

- копії балансу, звіту про фінансові результати, звіту про рух грошових коштів, декларації про доходи (форма №1) або копія звіту суб`єкта малого підприємництва, оригінал довідки з обслуговуючого банку учасника про відсутність прострочених заборгованостей за кредитами.

Вище зазначені вимоги, відповідно до ч.2 ст. 16 Закону України «Про здійснення державних закупівель» не є обов’язковими та замовник може встановлювати їх за власним бажанням. І у даному випадку для того, аби привабити більше учасників, можна було б їх не встановлювати. Особливо, якщо врахувати значний перелік інших документів, які є обов’язковими. Однак, ці вимоги були встановлені в документації як для перших, так для і для других торгів.

У результаті, труни драпіровані тканиною атлас закупили за ціною 1300 грн./шт. у ФОП Кондратюк Юлія Володимирівна, яка зареєстрована підприємцем рік тому.

яя Фото 1

У той час, як із відкритих джерел стало зрозуміло, що такий товар продається за цінами в середньому від 600 до 900 грн. за одиницю.

яя Фото 2

Труни стандартні поліровані або лаковані чотирьохгранні обійшлися у 1800 грн., у той час як вони продаються за середньою ціною 1300 грн.

яя Фото 3

яя Фото 4

Навіть, шестикутні лаковані труни коштують 1400-1500 грн. за одиницю.

яя Фото 5

Звичайні ж труни під оббивку купили за 300 грн. у ПП Взірець, основним видом діяльності якого є виготовлення виробів із бетону, малярні роботи та скління.

яя Фото 6

У відкритих джерелах знаходимо інформацію про середню вартість звичайних трун – 80-100 грн.

яя Фото 7

яя Фото 8

Надзвичайно прикро констатувати, що комітет з конкурсних торгів не в зміг вийти за бюрократичні рамки, спростивши вимоги до учасників та зменшивши кількість паперів. У результаті відбулася закупівля, під час якої були витрачені зайві бюджетні кошти і стала доволі віддаленою від первісних вимог.

Напрошується порівняння із судовою системою, яка не може допустити виправдовувальний вирок. Такий сприймається як збій системи і викликає дисонанс у свідомості чиновників-бюрократів.

Максим Паляниця

Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн