Нестиковки у деклараціях міського голови Сум

Автор 

Електронна декларація міського голови Сум Олександра Лисенка за 2017 рік містить суперечливу інформацію в порівнянні з документами про майно і доходи мера за попередні роки.

Сумський міський голова за 2017 рік задекларував 3 земельні ділянки, усі вони належать його сім'ї майже десять років. Але в деклараціях Лисенка за 2016 і 2015 роки записано лише 2 ділянки. З об'єктами нерухомості у Олександра Лисенка теж цілий детектив. Так, в деклараціях за 15-й і 16-й роки будинок його дружини площею 141,4 кв.м вказано в розділі «Об'єкти нерухомості», а в останній декларації за 2017 рік цей же будинок цієї ж площею перемістився в розділ «Об'єкти незавершеного будівництва». Мер Сум живе в будинку, який не здали в експлуатацію?! Скоріш за все, він не узаконив добудову до старого будинку, тому що в новій декларації Олександра Лисенка з'явився будинок дружини площею 52,6 кв. м, яким вона володіє ще з березня 2008 року, але в попередніх деклараціях його не було.

Слід зазначити, що в декларації за 2017 рік Олександр Лисенко став більш публічним. Він відкрив завісу таємниці і зробив публічними імена тих, з ким спільно володіє майном. Так, cпіввласницею будинку площею 107,8 кв.м, який міському голові належить на 23%, є якась Вікторія Олегівна Беспалова. Вона володіє 77% цієї нерухомості. В інтернеті ми знайшли одну згадку про сумчанку Вікторію Беспалову- до 2013 рокувона була підприємницею з основним видом діяльності «роздрібна торгівля з лотків та на ринках».

беспалова

Цікаво, що в попередні роки мер не вказував не тільки ПІБ другого власника цього будинку, але і його загальну площу. Раніше пан Лисенко декларував тільки площу своєї частки в будинку - 29,1 кв. м.

беспалова1

Також з декларації за 2017 рік стало відомо, що половина мерської квартири площею 39,6 квадратів зареєстрована на Мільченко Сергія Володимировича, скоріш за все, теж колишнього підприємця, який займався виготовленням меблів та ремонтом побутових виробів.

До речі, цей Мільченко в 2008 році брав кредит на $ 15 тис. В «УкрСиббанку» і поручителем за цим кредитом виступав саме Олександр Лисенко. Також в новій декларації з'явилася і квартира батьків мера площею 65,25 кв.м, право спільної власності на яку у Олександра Лисенка з'явилося ще в 1999 році. У деклараціях за 2015 і 2016 роки він її не вказував.

Крім житла Сумської міської голова є співвласником нежитлового складського приміщення. Йому належить 25,5% складу загальною площею 1342,6 кв.м. Такою ж частиною цього складу володіє і Юрій Бабічев - депутат Сумської міської ради від партії «Батьківщина» в 2010-2015 рр., приватний підприємець, а також засновник і керівник ТОВ «СУМИТРАНС-С», яке займається технічним обслуговуванням і ремонтом автотранспорту.

Цей же Юрій Бабічев разом з Олександром Лисенком та Михайлом Горпенко до червня 2017 року був співзасновником Громадської організації «Сумське міське об'єднання автоперевізників «СУМИ-ПЕРЕВІЗНИК».

До речі, інформації про це в мерської декларації немає, а запис про припинення діяльності ГО була зроблена 27 червня 2017 року. Нагадаємо: Михайло Горпенко є засновником ПП «Согор», яке здійснює пасажирські перевезення на міських маршрутах в Сумах. Саме на придбання маршруток у 2011 році Юрій Бабічев взяв кредит в «ПроКредит Банк» в розмірі $ 600 тис. Цей кредит був отриманий Бабічевим під заставу батьківської квартири Олександра Лисенка.

кредит

А за отримані гроші пан Бабичев купив 7 «Рут», одну з них він продав, а шість віддав в оренду ПП «Согор».

Ще одним співвласником складу разом з мером і Юрієм Бабічевим виступає ТОВ «Виробничо-комерційна фірма« Ремонтник», засновниками якої є якісь Тетяна і В'ячеслав Білодід.

На двох з Юрієм Бабічевим мер з 2002 року володіє ще одним маленьким нежитловим приміщенням на 4,1 кв.м, але в деклараціях за попередні роки мер його не вказував. Із транспортних засобів пан Лисенко задекларував право власності на 5 вантажних автомобілів і 1 саморобний причіп. В деклараціях за попередні роки не було вказано причепа і однієї машини- ГАЗ 32213 420 2445 1999 року випуску - право власності на яку у мера з'явилося ще в квітні 2002 року. Вірогідно, в попередніх деклараціях він забував вказувати цю машину, тому що давно її віддав комусь за довіренністю, а зараз, мабуть, звірився із реєстром прав на рухоме майно.

Переходимо до підприємств дружини мера. У декларації за 2017 рік Олександр Лисенко вперше показав бізнес своєї дружини, а саме 31% в ТОВ «Дарина-2015». Основний вид діяльності цього підприємства - «перероблення молока, виробництво масла та сиру», також воно займається розведенням великої рогатої худоби, виробництвом морозива, кормів для тварин і оптовою торгівлею молочними продуктами, яйцями, харчовими маслами та жирами. Разом з дружиною мера цим підприємством володіє Сергій Олексійович Литовченко. Він же є керівником ТОВ «ЄВРООРГАНІК-СУМИ». Цікаво, що серед засновників ТОВ «ЄВРООРГАНІК-СУМИ» значиться і ТОВ «Дарина-2015», співвласницею якого є дружина мера. Також частиною ТОВ «Дарина-2015» володіє Сергій Петрович Гресь - Липоводолинський підприємець і депутат Липоводолинського райради від «Батьківщини». Четвертим співвласником «Дарини-2015» є Баранов Дмитро Володимирович - швидше за все, брат секретаря Сумської міськради Баранова Андрія Володимировича (Дмитро Баранов також є засновником і керівником ТОВ «Управлінська КОМПАНІЯ ЄВРОСЕРВІС», якою раніше керувала Оксана Кубрак - депутат Сумської міськради від «Батьківщини»,
яка очолює зараз відділ міськради «Проектний офіс»).

На двох з вищезгаданої Оксаною Кубрак дружина мера володіє ще однією компанією ТОВ «Суми Геотерм», основний вид діяльності якого «Добування інших корисних копалин та розроблення кар'єрів». Обидва підприємства дружини мера (ТОВ «Дарина-2015» і ТОВ «Суми Геотерм») фігурували в кримінальному провадженні, яке обласна прокуратура відкривала в квітні 2016 року за фактом внесення службовими особами Сумської міськради недостовірної інформації в декларації за 2015 рік. За даними прес-секретаря прокурора Сумської області Наталії Науменко, ця справа досі розслідується міським відділом поліції.

Ну і наостанок про доходи мера. Його зарплата за минулий рік склала 386 197 грн., що майже на 60 тисяч більше, ніж у 2016 році. Плюс понад 8 тис. грн. мер задекларував у якості відсотків. На банківських рахунках у Лисенка трохи більше 56 тис. грн. і 227 євро. Із готівки мер задекларував 190 тис. грн. і $ 10 тис.

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн