Кременчуцький педагогічний коледж імені А.С. Макаренка робить закупки порушуючи норми закону «Про публічні закупівлі»

Автор 

Як обійти систему публічних закупівель «Prozorro»? Да ніяк! Просто укласти договір з тим постачальником який подобається, в порушення закону України «Про публічні закупівлі», на ту суму яку потрібно, а на порталі опублікувати цифри «зі стелі» або розбивши суму договору на частини! 

І в нас є установа, яка чітко дотримується цієї схеми. Вітайте - комунальна установа "Кременчуцький педагогічний коледж імені А.С. Макаренка". З початку року за цією схемою навчальний заклад оприлюднив 26 таких закупівель на загальну суму майже 2,7 млн.грн.

З першого погляду установа нібито робить усе правильно, публікує звіти про укладені договори на суми, що не перевищують зазначених як межових у законі. Проте якщо почитати кожен укладений договір окремо, ми побачимо наступну картину.

Так, аналізуючи покупки за допомогою порталу публічних закупівель «Prozorro» та пошуково-аналітичного потралу «bi.prozorro» було з’ясовано, що 17 січня 2017 року КУ "Кременчуцький педагогічний коледж імені А.С. Макаренка" оприлюднило 7 повідомлень про укладення договорів на закупівлю овочів та фруктів з СПДФО Рибалка В.В. на загальну суму майже 720 тис. грн.

Мал.1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Відкривши всі договори по зазначеним закупівлям, ми були дуже здивовані, адже замовником було викладено один і той же договір 09/01 від 17 січня 2017 року, але вже на суму майже 835 тис. грн.

Мал.2 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Така ж ситуація і по ряду інших угод. Наприклад, договір, укладений 16.01.2017 року з ТОВ «Молторг-Логістик» на закупівлю молочних продуктів майже на 683 тис.грн.

Мал.3 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Проте у системі «Prozorro» опубліковано чотири процедури до 200 тис. грн. кожна.

Мал.4 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

З ФОП Гутман І.В. укладено договір 16/04 від 20.04.2017 року на поточний ремонт душових на загальну суму майже 127 тис. грн.

Мал.5 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Проте опублікована закупівля лише на 83 тис.грн. 

Мал.6 copy copy copy copy copy copy copy

З ФОП Скобель О.В. договір укладено 305 тис.грн.

Мал.7 copy copy copy copy copy

 

А оприлюднено дві процедури на 70 тис.грн та 192 тис. грн. 

Мал.8 copy

Таким чином КУ "Кременчуцький педагогічний коледж імені А.С. Макаренка", щоб уникнути конкурентних процедур проведення закупівель, які необхідні відповідно до закону України «Про публічні закупівлі» для товарів та послуг від 200 тис. грн. при оприлюдненні розбив договори або по найменуванню товарів закупівлі, а деякі товари чи послуги взагалі не опублікував. От і виходить ситуація, що ніби по системі всі закупівлі відповідають чинному законодавству, проте по факту його порушують. 

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн