Кому віддати перевагу полтавчанам чи росіянам? На це питання відповідав один з комунальних закладів Харківщини

Автор 

У системі електронних торгів «ПРОЗОРО» у 2016 році пройшла тендерна процедура на закупівлю Стерилізатора парового ГК-100. Тендер було проведено комунальним закладом КЗОЗ «Валківської центральної районної лікарні» на загальну суму 120 000,00 грн.

Вітчизняний виробник ТОВ «Полтава Медобладнання» по завершенню процедури закупівлі продало скаргу на проведення тендеру. Скарга в кінцевому результаті залишилися без розгляду, з формулюванням – договір уже укладено(!)

 1 copy copy copy copy

Так, тендерна процедура пройшла з порушенням чинного законодавства, тому що переможець у поданій документації не надав гарантійного листа від виробника. Це порушення не було би суттєвим, якби не тягнуло за собою більш серйозне правопорушення.

Відтак, ФОП ВОВК Р.О., що є переможцем у тендері. Він взяв на себе відповідальність поставити необхідне обладнання, але виявилося, що це обладнення вироблено в Російській Федерації. Згідно Постанови КМУ від 11 вересня 2014 №829-р, «Забороняється здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у юридичних осіб резидентів Російської Федерації державної форми власності та юридичних осіб, частка статутного капіталу яких перебуває у власності Російської Федерації, а також у інших суб'єктів господарювання, що здійснюють продаж товарів, робіт і послуг, походженням з Російської Федерації, крім випадків, коли заміщення таких предметів закупівлі іншим неможливо, що підтверджено Міністерством економічного розвитку  і торгівлі».

Вищевказана продукція на закупівлях у Російській Федерації, переводячи з російської валюти на українську за курсом НБУ, на той час коштувала 90 000,00 грн. у гривневому еквіваленті. Враховуючи всі витрати на логістику та розмитнення – можно чітко сказати, що ця сума перевищила б 100 000,00 грн. Відтак незрозуміло як саме цей товар потрапив в Україну і чи не зробила ФОП-одноденку для продажу свого товару на території нашої країни Російська Федерація.

 2 copy copy copy copy

Не дивлячись на все вищеперераховане, цей тендер відбувся з переможцем, у якого був російський товар. І тут виникає складне питання: до якого ступеня ми готові економити, що купляємо товар у агресора, відхиляючи пропозиції власного виробника?

Публікацію створено в рамках проекту «Експертне співтовариство Східної України проти корупції у бюджетній сфері», який впроваджується «Бюро аналізу політики» за фінансової підтримки National Endowment for Democracy.

Олег Колєсніков

Експерт Бюро аналізу політики у Полтавській області

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн