Голова Сумської облради придбав квартиру за ціною кімнати в гуртожитку

Автор 

Окрім двох будинків загальною площею більше 700 метрів квадратних у розділі «Об'єкти нерухомості» декларації за 2017 рік голова Сумської облради Володимир Токар дописав квартиру загальною площею 37,8 квадратів.

Пан Токар написав, що її вартість на момент придбання (30 жовтня 2017 року) становила 171 800 тис. грн. Тобто 1 квадратний метр цієї квартири обійшовся йому в 4,5 тис. грн. Такі ціни на ринку сумської нерухомості фіксувалися 8 років тому, коли курс долара був у три рази меншим. Зараз же за такі гроші можна придбати хіба що кімнату в гуртожитку.

гуртожиток

Квартири ж подібної площі коштують як мінімум у два рази дорожче.

У повідомленні Володимира Токаря про суттєві зміни майнового стану сказано, що квартиру йому продав якийсь «Єрадзе Валеріан Цуцулович». Людина з такими ПІБ керував ВАТ «Футбольний клуб «Спартак», яке припинило свою діяльність у 2008 році.За даними сайту «Посіпаки», пан Єрадзе був помічником на громадських засадах нардепа 6-го скликання Давида Жванія. Ось які люди задешево продають квартири голові облради Сумщини.

Окрім квартири в 2017 році пан Токар і його дружина Ольга стали власниками двох ділянок по 2 гектари в селі Миколаївка Білопільського району. І знову нерухомість голови облради виявилася напрочуд дешевою. Так право власності на свою ділянку пан Токар оформив у лютому минулого року, його два гектари були оцінені в 10,5 тис. грн. А дружина голови облради стала власником такої ж ділянки через три з половиною місяці, але її вже оцінили у 7 разів дорожче - в 72,19 тис. грн. Дочка Володимира Токаря - Оксана Малюк, депутат Сумської міськради - в минулому році теж стала власницею 2 гектарів у Миколаївці. І що цікаво, її ділянку, як і материну, оцінили в 72 тисячі.

Ще один момент. У декларації за 2015 рік нежитлове приміщення площею трохи більше 260 квадратів Володимир Токар записав на себе, вказавши що дружині належать тільки апартаменти в Ялті площею 73,6 м кв. Проте, судячи із декларацій 2016 і 2017 років 260 квадратами теж володіє не сам пан Токар, а його дружина, при чому із 2012 року.

За минулий рік Володимир Токар задекларував 407 954 грн. зарплати в облраді, 45 350 грн пенсії і ще 3877 гривень від здачі майна в оренду Білопільській агрофірмі «Слобожанщина АГРО» (мабуть, мова йде про 2 га землі).

У дружини глави облради доходів було більше: 1,8 млн грн від продажу рухомого майна, плюс 370 тис. грн фінансової допомоги від двох її підприємств (ТОВ «Сумські телекомсистеми» і ТОВ «Телерадікомпанія «Майбуття»), 16 408 тис. грн пенсії і 3639 грн від оренди землі. Із готівки, як і в 2016 році, Володимир Токар показав $ 730 тис.

Іван Бондаренко

Експерт Бюро аналізу політики

Події

ЗМІ про нас

Документи

Веб-дизайн